Pozadí stránky
Pozadí stránky
Obálka audioknihy Projekt manželka

Projekt manželka

Graeme C. Simsion

Délka: 10 h 13 min
Interpret: Jan Zadražil
Vydavatel: OneHotBook
Vydáno: 2020
Typ souboru: MP3
Velikost: 576 MB

Láska není žádná věda, ale co když o ni stojí muž s aspergerem?

Profesor genetiky Don Tillman by se rád usadil a měl rodinu jako ostatní, jenže ženy ochotné o tom uvažovat vzápětí vždy něčím odrazuje. Pochopit důvod ale není v jeho moci. Šestnáctistránkový formulář plný dotazů na tělo, s jehož pomocí chce tento vysoce inteligentní mimoň v bílém plášti vytřídit nežádoucí uchazečky a ideální kandidátku pojmout za zákonitou manželku, prozrazuje jeho sociální neobratnost související s autistickou poruchou. Tak například: jeho vyvolená s patřičným IQ a BMI nesmí být kuřačka vymetající bary, ledvinky může jíst jen výjimečně a jen ať si zkusí chodit na rande pozdě, natož koketovat s pavědami. A tak dále. Nereálné? A přece jedna skvělá partie existuje: jmenuje se Rosie Jarmanová, jako na potvoru nesplňuje skoro nic z Donových požadavků, zato touží vypátrat, kdo je jejím pravým otcem…

Film (2020) podle této komediální předlohy natáčí americký režisér Ben Taylor s Ryanem Reynoldsem v hlavní roli.

GRAEME C. SIMSION
Australský autor rodem z Aucklandu na Novém Zélandu podobně jako Nick Hornby oživil v dnešních mužích zájem o kvalitní beletrii na téma partnerské vztahy. Pro technokrata, který se zprvu profiloval v oborech IT a ekonomie, byla první kniha eskapád profesora Tillmana na bitevním poli lásky zároveň jeho literárním debutem. Pokračování komedie Projekt manželka (2013), jež vyšla ve 40 zemích světa v úhrnném nákladu téměř čtyři miliony výtisků a stala se australskou Knihou roku, nabídly prózy Projekt potomek (The Rosie Effect, 2014, č. 2015) a The Rosie Result (angl. 2019). Na hudební notu brnká Simsion v romanci Dozvuky mých lásek (2016, č. 2017). V knize Pár kroků vpřed (2017, č. 2018), kterou vytvořil s manželkou Anne Buistovou, se s vlídným humorem vciťuje do novodobých poutníků do Santiaga de Compostela na základě vlastních zážitků, neboť slavnou očistnou Svatojakubskou cestu spolu prošli už dvakrát.

JAN ZADRAŽIL
Absolvent Státní konzervatoře v Praze působil v řadě metropolitních i mimopražských divadel (Divadlo na Vinohradech, Divadlo Na Fidlovačce, F. X. Šaldy v Liberci, Pod Palmovkou, Jihočeské divadlo, Švandovo divadlo, Ta Fantastika ad.) a hostuje rovněž na dalších scénách (Company.cz, Veselé skoky, Husa na provázku, Divadlo v Řeznické, Divadlo Viola, Divadlo v Celetné apod.). Účinkoval v televizních seriálech (Zdivočelá země, Znamení koně, Rodinná pouta / Velmi křehké vztahy, Cesty domů, Místo zločinu Plzeň, Ohnivý kuře, Specialisté) a také v celovečerních snímcích (Nepodepsaný knoflík, Proměny, Zemský ráj to napohled, Labyrint, Přijde letos Ježíšek?). Hraje v kapele Moje řeč.

Copyrights:
Audiokniha (P) & © OneHotBook, 2020. Všechna práva vyhrazena.

Audiokniha Projekt manželka obsahuje komediální příběh, jehož autorem je Graeme C. Simsion. Čte Jan Zadražil.

více

Jak poslouchat audioknihy nejpohodlněji?


Ikona aplikace O2 Knihovna
V aplikaci O2 Knihovna
• bez registrace
• na telefonu i tabletu
Stáhnout zdarma