Obálka audioknihy Přítelkyně z kamenné vily

Přítelkyně z kamenné vily

Frances Mayesová

Interpret: Jana Štvrtecká
Vydavatel: Tympanum
Vydáno: 2023
Velikost: 1.04 GB

NIKDY NENÍ POZDĚ ZAČÍT SI PLNIT SVÉ SNY

Trojice žen odmítne strávit zbytek života v „domově důchodců“ a rozhodne se, že si chtějí ještě užít. Pronajmou si proto starý kamenný dům v Itálii.

Strávit rok v Itálii, pít víno, cestovat a potkávat nové přátele. K tomu se rozhodne trojice žen, které odmítnou jen usedle dožít. Vyberou úspory a pronajmou si starý kamenný dům v Toskánsku. Jejich sousedkou je americká spisovatelka, která na venkově pracuje na biografii své blízké přítelkyně. Příjezd nových obyvatelek ji vytrhne od práce a ona se ochotně stane jejich průvodkyní po Toskánsku – po jeho památkách, krásách i vůních, chutném jídle i dobrém vínu, ruchu tržišť i posezením ve stinné zahradě. Síla ženského přátelství a touha po životě je nekonečná, vášeň je nevyhasínající…

FRANCES MAYESOVÁ
Americká spisovatelka, autorka čtyř úspěšných knih vycházejících z jejích pobytů v Toskánsku a několika svazků prózy a poezie. Je pravidelnou přispěvatelkou časopisů Food & Wine, House Beautiful a dalších periodik, na univerzitě v San Francisku, kterou vystudovala, přednáší obor tvůrčího psaní. Vydala řadu úspěšných knih, její román Pod toskánským sluncem figuroval více než dva roky na žebříčku bestsellerů listu New York Times. Roku 2003 se dočkal i úspěšného filmového zpracování. Z jejího pobytu v Toskánsku vzešly i další knihy – Sladký italský život, Toskánsko na každý den a Vaříme s toskánským sluncem. Se svým manželem Edwardem putují mezi dvěma domovy – v Severní Karolíně a v italské Cortoně, kde je uměleckou ředitelkou festivalu Toskánské slunce.

JANA ŠTVRTECKÁ
Divadelní herečka a dabérka. Po absolutoriu JAMU nastoupila do brněnského Národního divadla, kde působí dosud. Hned na počátku dostala velkou příležitost v podobě jedné z titulních rolí Shakespearova dramatu Romeo a Julie, následovaly další velké role v domácím i světovém repertoáru (Pohádka máje, Zločin a trest, Nebezpečné známosti, Past na myši). Hraje komediální postavy – například herečku Ortensii v Mirandolíně nebo Tetu Kateřinu v Saturninovi, je však i tragickou Polinou v Čechovově Rackovi, Vévodkyní z Yorku v Králově řeči, Marií ve Večeru tříkrálovém. Pravidelně se věnuje dabingu, zpočátku to byly seriály (Dallas, Komisař Rex), cení si i možnosti dabovat Julienne Mooreovou ve filmu Hodiny nebo Miu Farrowovou v Rosemary má děťátko.

Nahrávka vznikla podle knihy Frances Mayesové Přítelkyně z kamenné vily vydané nakladatelstvím Paseka v roce 2022. Copyright © 2018 by Frances Mayes. Z anglického originálu Women in Sunlight přeložila Zuzana Mayerová. Translation © Zuzana Mayerová, 2022. Čte Jana Štvrtecká. Mastering Soundguru. Zvukové předěly Mario Buzzi. Technická redakce Klára Vejda Melicharová. Vyrobilo studio Soundguru. Cover photo © Simone Becchetti/Stocksy. Úprava obalu pro CD Jan Mottl. Odpovědný redaktor Vojtěch Machálek. Vydalo Tympanum, s. r. o., 2023.

Audiokniha Přítelkyně z kamenné vily, autorka Frances Mayesová, čte Jana Štvrtecká.