Obálka audioknihy Vznešená Sophie

Vydavatel: Témbr
Vydáno: 2022

HISTORICKÁ ROMANCE PRO FANOUŠKY BRIDGERTONOVÝCH

Šlechtičnu Sophii Stanton-Lacyovou vychoval svobodomyslný otec, a tak nemá s jinými dívkami ze své společenské vrstvy mnoho společného. Na rozdíl od nich totiž nedbá na konvence, nepředstírá slabost a poddajnost typické pro mladou dámu, ale vždycky se snaží prosadit svou a především má obrovský smysl pro humor. Mnoha lidem připadá její chování pobuřující a jen těžko ho zkousnou, ale většina z těch, kdo mají možnost ji poznat líp, brzy pochopí, že Sophie má velmi laskavé srdce, hlavu na pravém místě a život s ní je zábava. Uvědomí si to i přísný bratránek Charles, kterého její kousky zpočátku rozpalují hněvem. Jenomže se už zaslíbil kožené slečně Wraxtonové a zrušit oficiální zasnoubení nemůže. Sophie, která pomůže sestřenici Cecilii získat muže, kterého miluje, si bude muset poradit a vymyslet plán, který zajistí štěstí i jí.

GEORGETTE HEYEROVÁ
Georgette Heyerová (1902–1974) byla úspěšnou anglickou spisovatelkou. Psala zejména historické romance, v nichž svou emancipovaností nechala vyniknout ženským hrdinkám. Věnovala se však také žánru detektivky. Její příběhy se odehrávají převážně v kruzích vyšší společnosti a snoubí se v nich romantika, komedie, ale nechybí ani drama.

MARTINA HUDEČKOVÁ
Martina Hudečková (1964) se narodila v Praze. Vystudovala konzervatoř a věnuje se především divadlu, nejčastěji žánru konverzační komedie. Celých třináct let byla členkou Divadla Jiřího Wolkera, později působila například v pražské Redutě. V současné době spolupracuje s divadlem Palace. Vedle divadla je její hlavní doménou dabing, v němž se vypracovala na jednu nejobsazovanějších hereček. Několik let dabovala postavu Kelly Taylorové v seriálu Beverly Hills 90210, svůj podmanivý hlas propůjčila rovněž René Zellwegerové (Deník Bridget Jonesové), Helen Huntové (Vějíř lady Windermerové) či Jennifer Greyové (Hříšný tanec).

Georgette Heyerová: Vznešená Sophie | Čte Martina Hudečková | Režie Jan Drbohlav | Zvuk, střih a mastering Eliška Blauberová | Hudba Petr Hanzlík| Natočeno ve studiu S Pro Alfa CZ | Grafiku CD podle původní knižní obálky adaptovala Yvone Baalbaki | Produkce S Pro Alfa CZ | Supervize Alena Brožová | Vydala Euromedia Group, a. s. – Témbr, v prosinci 2022

Nahrávka vznikla podle knihy
THE GRAND SOPHY Copyright © Georgette Heyer, 1950 | Translation © 2007 Ludmila Kožená | Obálka © Ildiko Neer / Trevillion Images | All rights reserved | Vydala Euromedia Group, a. s. – v edici Ikar v roce 2022

Audiokniha Vznešená Sophie, autorka Georgette Heyer, čte Martina Hudečková.