Obálka audioknihy Píseň krve

Vydáno: 2019
Série: Stín krkavce díl 1
Velikost: 1.48 GB

Vélin Al Sorna, zasvěcený Šestému řádu, byl od dětství cvičen k boji a zabíjení ve službách Víry. Řád se stal jeho jedinou rodinou. Vélinův otec sloužil jako rytíř králi Janusovi, panovníkovi Sjednoceného království, rozhodl se však Vélina zbavit jeho práv a v pouhých deseti letech ho zanechal na prahu Šestého řádu. Chlapec se během pobytu v řádu dozvídá zatím netušené podrobnosti o své matce, která zemřela, když byl ještě dítě. Nenávidí otce za jeho rozhodnutí jej opustit a ponechat napospas řádu, ale postupně také odhaluje důvody, jež ho k němu vedly. Jedna pravda je však důležitější než všechny ostatní: Vélina Al Sornu čeká budoucnost, kterou má teprve pochopit. Budoucnost, jež změní nejen království, ale i celý svět.

ANTHONY RYAN
Britský autor pochází ze Skotska, vystudoval historii, žije a pracuje v Londýně. Dlouho byl zaměstnán ve státní správě, ale po úspěchu svého prvního románu Píseň krve (2013; česky Host 2014) se stal spisovatelem na plný úvazek. Bestsellerovou trilogii Stín krkavce po druhém dílu Pán věže (2014; česky Host 2015) završil románem Královna ohně (2015). Vydal také první díl nové fantasy série The Draconis Memoria: The Waking Fire, který k českému vydání plánuje nakladatelství Host. Autor také pokračuje v psaní své sci-fi série Slab City Blues, která vychází elektronicky.

IVAN LUPTÁK
V roce 2010 zakončil studia činoherního herectví na DAMU. Od té doby je členem souboru Divadla Na zábradlí. Rád hostuje na holešovické scéně Studia hrdinů nebo v divadelním spolku Cabaret Calembour, který založili jeho spolužáci. Hrál ve filmech Anglické jahody (2008), Probudím se včera (2012), My 2 (2014) či v Hřebejkově Zahradnictví: Nápadník (2017) a v seriálech jako Vraždy v kruhu (2015), Bohéma (2017) nebo Život a doba soudce A. K. (2017).

PAVEL SOUKUP
Vystudoval žurnalistiku na Univerzitě Karlově a poté úspěšně absolvoval DAMU. Po studiu působil v oblastních divadlech, později se vrátil do Prahy, kde hrál v Městských divadlech pražských, především v Divadle ABC, a stal se členem souboru Hudebního divadla v Karlíně. Dobře známý je z televizních obrazovek – od roku 1980 se objevuje v televizních pohádkách, komediích a také v seriálech (např. Náhrdelník, Život na zámku, Ordinace v růžové zahradě). Daleko známější je ovšem jeho hlas – jednak díky mnoha dokumentům, k nimž namluvil komentář, a jednak jako dabér Arnolda Schwarzeneggera, Robina Williamse, Gérarda Depardieua, Michaela Douglase, Harrisona Forda, Bruce Willise nebo Roberta Redforda. Svůj hlas propůjčil i kresleným postavičkám z filmů Toy Story: Příběh hraček, 101 dalmatinů či Spláchnutej. Za mistrovství v dabingu byl několikrát oceněn.