Pozadí stránky
Pozadí stránky
Obálka audioknihy Syn lovce medvědů

Syn lovce medvědů

Karel May

Délka: 9 h 37 min
Interpret: Pavel Soukup
Vydavatel: Tympanum
Vydáno: 2024
Typ souboru: MP3
Velikost: 542 MB

TVÉ KOUZLO OPĚT SVAZUJE NÁS A U SRDCE TAK SLADKO JE MI. PŘÁTELSTVÍ PEVNÉ JAKO PROVAZ UZAVŘEL FRANK A TLUSTÝ JEMMY!

Kouzlo všech Májovek. Pravdivost, nespoutanost, fantazie, energie, adrenalin a především "láska k bližnímu svému".

Vohkadeh, mladý indián, jede cvalem, aby Martinu Baumanovi oznámil, že Siouxové zajali jeho otce, lovce medvědů, a plánují ho při příštím úplňku popravit. Martin, Hobble Frank (obchodní partner lovce medvědů), Bob (jejich sluha), Tlustý Jemmy a Dlouhý Davy (zkušení zápaďáci) se s Vohkadehem vydají zachránit lovce medvědů. Cestou se k misi připojí Old Shatterhand, legenda Západu a Vinnetou, náčelník Apačů. Skupina se stále rozrůstá, protože s pomocí souhlasí i skupina Šošonů a skupina Upsaroků. Na cestě do nádherného Yellowstonského národního parku, je potká mnoho napínavých a zábavných dobrodružství, a tak má každý z nich dostatek příležitostí k hrdinským činům.

KAREL MAY
Německý spisovatel, autor dobrodružných románů. Proslul zejména příběhy o indiánském náčelníku Vinnetouovi a zálesáku Old Shatterhandovi. Narodil se do početné rodiny tkalce v Ernsthallu vsaském Podkrušnohoří. Ve škole byl velmi nadaný žák, učil se francouzsky, anglicky a latinsky, hrál na klavír, housle a varhany. Stal se učitelem, avšak po osobních a zdravotních peripetiích zůstal bez práce a bez prostředků. Začal psát povídky odehrávající se v exotických krajích, v jedné z nich nazvané Old Firehand přivádí na scénu apačského náčelníka Vinnetoua. Mayovy knihy se vyznačují humanismem, vyzdvihují mír a rovnost lidí všech ras a vyznání, nechybí jim ani humor a jistá míra nadsázky. Jeho vysněné ideály o rovnosti všech ras však byly těžce konfrontovány se skutečností během jeho cesty do Orientu na sklonku 19. století.

PAVEL SOUKUP
Český herec, dabér a voiceover. Vystudoval žurnalistiku a divadelní fakultu AMU. Prošel divadly v Olomouci, Liberci a Městskými divadly v Praze. Později se stal členem souboru Hudebního divadla v Karlíně. Věnuje se také dabingu. Jeho hlas je spjat zejména s herci Arnoldem Schwarzeneggerem a Dolphem Lundgrenem. Ve videohře Mafia II namluvil postavu Jimmyho. Jeho hlas známe také z rozhlasových her a audioknih.

Nahrávka vznikla podle knihy Karla Maye Syn lovce medvědů, vydané nakladatelstvím Albatros v roce 1969. Z německého originálu Der Sohn des Bärenjägers přeložil Vítězslav Kocourek. Translation © Vítězslav Kocourek. Čte Pavel Soukup. Režie a zvuk Vladimír Srb. Technická redakce Jaroslav Janda. Vyrobilo studio Soundguru. Design a úprava obalu pro CD Natalie Oweyssi. Odpovědný redaktor Vojtěch Machálek. Vydalo Tympanum, s. r. o., 2024.

Audiokniha Syn lovce medvědů, autor Karel May, čte Pavel Soukup.

více

Jak poslouchat audioknihy nejpohodlněji?


Ikona aplikace O2 Knihovna
V aplikaci O2 Knihovna
• bez registrace
• na telefonu i tabletu
Stáhnout zdarma