Poklad ve Stříbrném jezeře

Karel May

Délka: 15 h 58 min
Interpret: Martin Finger
Vydavatel: Tympanum
Vydáno: 2022
Typ souboru: MP3
Velikost: 901 MB

Dobrodružný román, v němž neporazitelný Old Shatterhand s rudým bratrem Vinnetouem bojují o starý indiánský poklad uložený uprostřed Stříbrného jezera.

Jedna z nejslavnějších Mayovek z prostředí Divokého západu líčí dramatickou cestu za indián-ským pokladem v americkém Utahu. Ryšavec Cornel se svou zločineckou trampskou bandou míří do hor ke Stříbrnému jezeru, kde je ponořeno ohromné indiánské bohatství z dávných časů. Po stopách mu jdou Old Firehand, chlapík řečený tetka Drollová, farmář Butler s dcerou Ellen a další hrdinové, kteří s ním mají nevyřízené účty. Později se k nim přidá ještě neporazi-telný zálesák Old Shatterhand s indiánským náčelníkem kmene Apačů Vinnetouem. Než se však dostanou ke Stříbrnému jezeru, čeká je boj s Utahy a mnoho dalších dobrodružství.

Kniha o boji za spravedlnost a za mír mezi Indiány a bělochy byla zfilmována jako první ze slavné série legendárních filmových kovbojek, které tzv. Mayovky proslavily po celém světě.

KAREL MAY
Německý spisovatel, který psal převážně dobrodružné romány a povídky z exotických krajů. Pocházel z chudých poměrů a mnoho textů psal pro obživu pod různými pseudonymy. Proslavil se příběhy z Divokého západu o indiánském náčelníku Vinnetouovi a zálesáku Old Shatterhandovi, se kterým se ztotožňoval. Na Poklad na Stříbrném jezeře navazuje třídílná série nazvaná Vinnetou. Obliba Mayova díla raketově vzrostla v 60. letech 20. století, kdy bylo podle Mayových románů natočeno 17 výpravných filmů.

MARTIN FINGER
Český divadelní, filmový, televizní a rozhlasový herec. Od roku 2012 je členem hereckého souboru Činoherního klubu v Praze, kde od roku 2020 působí jako umělecký šéf. Dvakrát získal divadelní Cenu Alfréda Radoka a v roce 2014 obdržel Cenu české filmové kritiky za nejlepší mužský herecký výkon ve filmu Krásno. V televizi nejnověji ztvárnil například vyšetřovatele Plíška v oceňovaném seriálu Devadesátky.

Nahrávka vznikla podle knihy Karla Maye Poklad ve Stříbrném jezeře, vydané nakladatelstvím Městská knihovna v Praze v roce 2017. Text copyright © Karel May, 1891. Přeložil Vítězslav Kocourek. Translation © Vítězslav Kocourek. Čte Martin Finger. Režie, zvuk, hudba Vratislav Hubička. Technická redakce Vojtěch Machálek. Vyrobilo studio Soundguru. Úprava obalu pro CD Natalie Oweyssi. Vydalo Tympanum, s. r. o., 2022.

více

Jak poslouchat audioknihy nejpohodlněji?


O2 Knihovna
V aplikaci O2 Knihovna
• bez registrace
• na telefonu i tabletu
Stáhnout zdarma
Výchozí pozadí stránky
Pozadí stránky
Výchozí pozadí stránky
Pozadí stránky