Obálka audioknihy Holub Kolumb

Interpret: David Novotný
Vydavatel: Meander
Vydáno: 2021

Road movie zamilovaného poštovního holuba ve výslužbě

Bývalý elitní poštovní holub se na stará kolena zamiluje do slavice Edith, která patří slavné operní pěvkyni. Kvůli své lásce uvězněné ve zlaté klícce obletí Kolumb celý svět. Při svém strastiplném putování po světě se setká s orlem, sovou, husou, pávem, supem a dalšími opeřenci, kteří mu pomohou, a při krátkých setkáních se někdy komicky, někdy dojemně projeví národní povahy (ptáků) v různých zemích. Holub Kolumb má smysl pro humor a je zvyklý nikdy nic nevzdávat a za každou cenu dorazit na místo určení. Holuby, ostatní ptáky ani žádné cizince rozhodně už nikdy nebudeme podceňovat! O tom vás přesvědčí bravurní dobrodruh David Novotný.

EMMA PECHÁČKOVÁ
Vystudovala pražské gymnázium PORG, a protože ji vždycky zajímalo písmo jiné než latinka, rozhodla se studovat čínštinu. Zároveň studovala dějiny umění na UMPRUM. Ze všeho nejraději má cestování, během kterého se svět poznává nejlépe. Publikuje články o současném umění, píše si blog na Respekt.cz nebo překládá. Ráda plave v Podolí nebo běhá podél Vltavy. Často ji také můžete potkat, jak projíždí Prahou na kole.

DAVID NOVOTNÝ
Po absolutoriu studia herectví na Pražské konzervatoři začínal v Jihočeském divadle v Českých Budějovicích, v letech 1998-2018 byl členem souboru Dejvického divadla. Filmoví a televizní diváci ho znají např. ze snímků Tmavomodrý svět, Non Plus Ultras, Pravidla lži, Karamazovi, O rodičích a dětech, Hodinový manžel, Miss Hanoi a Vlastníci nebo ze seriálů Hořící keř, České století, Okresní přebor, Čtvrtá hvězda, Rédl, Kosmo, Bohéma a Zkáza Dejvického divadla. Věnuje se i dabingu a často pracuje pro Český rozhlas.

Nahrávka vznikla podle knihy Emmy Pecháčkové Holub Kolumb vydané nakladatelstvím Meander v roce 2013. Copyright © 2013, Emma Pecháčková. Čte David Novotný. Ilustrace na obálce © Petra Josefina Stibitzová. Hudba Jan Šikl. Režie Alexandra Bauerová. Střih a mastering David Pravda. Technický redaktor Nikolaj Ivaskiv. Odpovědný redaktor Tomáš Výchopeň. Natočeno ve studiu Soundguru. Produkce Tympanum, s. r. o. Vydalo nakladatelství Meander, 2020.

Audiokniha Holub Kolumb obsahuje dobrodružný příběh pro děti nominovaný na Zlatou stuhu. Autorka Emma Pecháčková, čte David Novotný.