Obálka audioknihy Čert to nemá nikdy lehké

Čert to nemá nikdy lehké

Maria Křepelková

Délka: 56 min
Interpret: Jaroslava Kretschmerová
Vydavatel: Multisonic
Vydáno: 2020

V této dramatizované pohádce se dozvíme, jak pokračoval známý příběh Čerta a Káči.

Čert Bernáš, který s ostudou musel na zádech z pekla Káču odnést, žije ve mlýně, ale nemá to s Káčou lehké. Celé dny se spolu dohadují hlavně proto, že Bernáš nechce pracovat. Jednoho dne k nim přijde mladý čert Gajdula, aby si ze světa odnesl jejich hříšné duše a získal tak pekelnou maturitu. Netuší, že Bernáš je čert a mlynářka ta Káča, které se v pekle tolik všichni obávají. Všichni tři se snaží jeden druhého obelstít, ale nakonec stejně zvítězí obyčejná ženská - chytrá Káča.

Čert to nemá nikdy lehké – audiokniha obsahuje dramatizovanou pohádku, jejíž autorkou je Maria Křepelková. Účinkují Jaroslava Kretschmerová, Jan Čenský, Otakar Brousek ml. a Miloš Kopecký.