Obálka audioknihy Kat, který miloval hudbu

Kat, který miloval hudbu

Robert Rytina

Interpret: Miroslav Táborský
Vydavatel: Tebenas
Vydáno: 2019

Mohou se mezi nás kdykoli vrátit...
Neotřelá a dle odborníků v mnohém objevná prvotina Roberta Rytiny přináší neobvyklý pohled na život jednoho z největších zločinců dějin. Neobhajuje ani v nejmenším jeho skutky. Pouze popisuje osudové křižovatky, na kterých měl svobodnou volbu, jakým směrem se vydat. Stačilo na kterémkoli z rozcestí zvolit jiný směr a syn hudebního skladatele, operního pěvce a skladatele konzervatoře v Halle nad Sálou Bruna Heydricha černou uniformu SS vůbec neoblékl. Jak to bylo s jeho údajným židovským původem? Proč se nestal - navzdory zjevnému nadání - také hudebníkem? Proč se rozhodl pro kariéru u námořnictva a proč se s ní musel za potupných okolností rozloučit? A jak se postavil ke zločinům Reinharda Heydricha během Druhé světové války jeho mladší bratr Heinz? Na tyto i další otázky ze života „kata, který miloval hudbu“ odpovídá tato nahrávka.

Z předmluvy PhDr. Jiřího Vejvody:
„Strhující příběh Roberta Rytiny, umocněný hlasem Miroslava Táborského, nám odkrývá neuvěřitelné souvislosti. Postava „Pražského řezníka“ se jeví mnohoznačněji, působí zajímavěji, ale zároveň mnohem odpudivěji. Příběh Kata, který miloval hudbu vybízí k zamyšlení“.

Bonusovou částí nahrávky jsou čtyři písně hudebního skladatele Bruno Heydricha (1865-1938). A to ve světové premiéře, protože jako otec masového vraha je již přes 70 let na pomyslném indexu. Ačkoli se zločinů svého syna nedožil. Za doprovodu klavíristy Jana Valty nazpíval barytonista Petr Matuszek.

Audiokniha Kat, který miloval hudbu je portrét nechvalně známé postavy českých dějin, Reinharda Heydricha. Napsal Robert Rytina. Čte Miroslav Táborský. Režie: Roman Štolpa.