Pozadí stránky
Pozadí stránky
Obálka audioknihy Brouk Pytlík

Brouk Pytlík

Ondřej Sekora

Délka: 2 h 44 min
Interpret: Jaromír Meduna
Vydavatel: Tympanum
Vydáno: 2022
Typ souboru: MP3
Velikost: 154 MB

Kultovní kniha české dětské literatury s hlavním hrdinou v podobě dobrosrdečné, aktivní, po-pletené a tvůrčí broučí osobnosti, která s oblibou říká: „všechno vím, všechno znám“. Věrný přítel Ferdy mravence se vyznačuje pozoruhodnou nešikovností a jeho veselé příhody roze-smívají čtenáře již několik generací. Pytlík je přeborník v poučování a díky němu děti nahléd-nou i do života v přírodě a světa brouků. Mezi jinými směšnými kousky se dozvíte, jak Pytlík vyháněl strašidla, proč třikrát snídal, jak dělal provazolezce, zakládal malířskou školu, nebo jak se učil dělat pavučinu.

ONDŘEJ SEKORA
Český spisovatel, výtvarný umělec a entomolog. Byl také sportovní nadšenec a zakladatel prvních českých rugbyových klubů. Spolupracoval s televizí, filmem i divadlem, psal a ilustroval hlavně knihy pro děti. Proslavil se do značné míry autobiografickou postavou Ferdy Mravence a posléze i Broukem Pytlíkem, hlavními hrdiny Sekorových knih pro nejmenší čtenáře. Tympanum také vydalo audioknihu Uprchlík na ptačím stromě.

JAROMÍR MEDUNA
Český herec a dabér. Od roku je 2008 členem souboru Divadla na Vinohradech. Svůj nezaměnitelný hlas propůjčil desítkám známých herců, jako například Robertu De Niro, Anthony Hopkinsovi či Johnu Malkovichovi. K televizním divákům promlouvá jeho hlasem i Horatio Caine v seriálu Kriminálka Miami či David Suchet v populárním seriálu Hercule Poirot. V roce 2012 získal cenu Františka Filipovského.

Nahrávka vznikla podle knihy Ondřeje Sekory Brouk Pytlík, vydané nakladatelstvím Albatros v roce 1979. Text copyright © Ondřej Sekora, 1969. Nahrávku vytvořila Knihovna a tiskárna pro nevidomé Karla Emanuela Macana v roce 1989. Čte Jaromír Meduna. Hudba Jan Šikl. Technická redakce Jan Koukal. Remastering studio Soundguru. Ilustrace © Ondřej Sekora. Úprava obalu pro CD Natalie Oweyssi. Odpovědný redaktor Vojtěch Machálek. Vydalo Tympanum, s. r. o., 2022.

Kniha ze zlatého fondu dětské literatury od autora Ferdy mravence, ve které se brouk Pytlík stává hlavním hrdinou a rozesměje i ty nejmenší posluchače.

více

Jak poslouchat audioknihy nejpohodlněji?


Ikona aplikace O2 Knihovna
V aplikaci O2 Knihovna
• bez registrace
• na telefonu i tabletu
Stáhnout zdarma