Obálka audioknihy Den, který nikdy nepřijde

Vydavatel: Audiotéka, Jota
Vydáno: 2021
Série: Dublinská trilogie díl 2

Strhující kriminální zápletka podbarvená břitkým humorem. Caimh McDonnell to prostě umí!

Paul Mulchrone zakládá detektivní kancelář. Je bez peněz, bez parťáka a bez partnerky (neposlouchej, Maggie) – ale dostal svůj první případ! Na zakázku žárlivé milenky bude sledovat stavebního magnáta Hartigana. Právě toho, jenž stojí před dublinským soudem za vytunelování peněz klientů, kteří kupodivu chtěli bydlet. Právě toho, jehož společník byl nalezen kupodivu zavražděný. Právě toho, jehož druhý společník se před lety rozhodl stavět na pozemku, kde sídlil hokejový oddíl Bunnyho McGarryho. Kupodivu: když totiž nemáte problémy s Bunnym, nemáte žádné. Přidejme zhrzenou sestřičku Brigit, která přivazuje chlípné doktory k postelím; policistu Wilsona, který na mrtvoly fakt nemá žaludek; mesiášského kazatele Frankse, bandu squatterů se záluskem na data jisté banky, dav rabujících demonstrantů – a samozřejmě Dublin, protože nikde jinde tohle všechno najednou nenajdete. Kdo to dokáže smíchat a znovu rozplést tak, aby ty nejméně pravděpodobné dílky skládačky do sebe přesně zapadly? Jedině Caimh McDonnell.

Hrdinové prvního dílu dublinské trilogie se vracejí v dalším příběhu, který nenapodobitelně propojuje drsnou kriminálku s absurdním irským humorem. Po Muži bez tváře se zdálo, že nic šílenějšího a zábavnějšího nikdy nepřijde. Omyl: je to tady.

Varování pro detektivy: nikdy nedávej pivo psovi!
Varování pro zločince: nikdy nepodceňuj psa, kterému dávají pivo!

CAIMH MCDONNELL
Caimh McDonnell se narodil v irském Limericku někdy kolem roku 1975 (a možná taky úplně jindy, svoje datum narození totiž pečlivě tají). Vyrostl v Dublinu, v současnosti žije v anglickém Manchesteru. Píše scénáře pro zábavné televizní pořady a dětské seriály, za něž byl nominován na cenu BAFTA, a vystupuje ve stand-up comedy ve Velké Británii i v zahraničí coby „bělovlasý Ir, jehož jméno nikdo neumí vyslovit“. V roce 2016 debutoval jako spisovatel humoristicko-kriminální novelou Muž bez tváře (Nakladatelství JOTA, 2019), která se stala bestsellerem na obou stranách Atlantiku. Specifickou postavou McDonnellovy kriminální tvorby je rázovitý dublinský policista Bunny McGarry.

FILIP ŠVARC
První filmovou smlouvu mu rodiče podepisovali, když mu bylo šest, k tomu se přidalo i hostování v dětských rolích v Divadle na Vinohradech a v Divadle E. F. Buriana. V roce 1989 nastoupil na Státní konzervatoř v Praze, kde po šesti letech úspěšně absolvoval obor herectví. Po několikaročním hostování v pražském Divadle ABC se v současné době věnuje hlavně dabingu. Jedenáct let také strávil za mikrofonem Fajn Rádia.

THE DAY THAT NEVER COMES: © 2017 by McFori Ink

Audiokniha Den, který nikdy nepřijde obsahuje druhý díl humorné krimi série Dublinská trilogie. Autor Caimh McDonnell, překlad Richard Janda. Čte Filip Švarc, režie Miloš Vrána.

Série Dublinská trilogie

Obálka audioknihy Muž bez tváře