Obálka audioknihy Muž bez tváře

Vydavatel: Audiotéka, Jota
Vydáno: 2021
Série: Dublinská trilogie díl 1

Můžete být ten nejobyčejnější člověk na světě… a stejně po vás půjdou!

Paul Mulchrone je průměrný, ničím nevynikající mladý muž z irského Dublinu, jenž se – částečně v důsledku těžkého dětství – prokousává životem doslova ze dne na den. Nemá pořádnou práci, partnerku ani světlou budoucnost. Jen tuctovou tvář, díky níž si vydělává (dá-li se to tak nazvat) na nuzné živobytí. Když se ho kdosi pokusí zabít poprvé, jedná se víceméně o náhodu. Podruhé to už však je záměr. Paul se zničehonic ocitá na útěku, přičemž s hrůzou zjišťuje, že jediní lidé, kteří mu můžou pomoci, jsou zdravotní sestra se zálibou (hraničící se závislostí) v krimi románech a velmi nekonvenční policista se sklonem k násilí. Spolu musí vyřešit jeden z nejzáhadnějších zločinů v historii Irska, jinak se stanou další obětí. A to velmi brzy.

CAIMH MCDONNELL
Caimh McDonnell se narodil v irském Limericku někdy kolem roku 1975 (a možná taky úplně jindy, svoje datum narození totiž pečlivě tají). Vyrostl v Dublinu, v současnosti žije v anglickém Manchesteru. Píše scénáře pro zábavné televizní pořady a dětské seriály, za něž byl nominován na cenu BAFTA, a vystupuje ve stand-up comedy ve Velké Británii i v zahraničí coby „bělovlasý Ir, jehož jméno nikdo neumí vyslovit“. V roce 2016 debutoval jako spisovatel humoristicko-kriminální novelou Muž bez tváře (Nakladatelství JOTA, 2019), která se stala bestsellerem na obou stranách Atlantiku. Specifickou postavou McDonnellovy kriminální tvorby je rázovitý dublinský policista Bunny McGarry.

FILIP ŠVARC
První filmovou smlouvu mu rodiče podepisovali, když mu bylo šest, k tomu se přidalo i hostování v dětských rolích v Divadle na Vinohradech a v Divadle E. F. Buriana. V roce 1989 nastoupil na Státní konzervatoř v Praze, kde po šesti letech úspěšně absolvoval obor herectví. Po několikaročním hostování v pražském Divadle ABC se v současné době věnuje hlavně dabingu. Jedenáct let také strávil za mikrofonem Fajn Rádia.

A MAN WITH ONE OF THOSE FACES: © 2016 by McFori Ink

Audiokniha Muž bez tváře obsahuje první díl humorné krimi série Dublinská trilogie. Autor Caimh McDonnell. Čte Filip Švarc, režie Miloš Vrána.

Série Dublinská trilogie

Obálka audioknihy Muž bez tváře
Muž bez tváře
Obálka audioknihy Den, který nikdy nepřijde