Můra

Katja Kettu

Délka: 10 h 46 min
Interpret: Pavla Gajdošíková
Vydavatel: Audiotéka, Bookmedia
Vydáno: 2017
Typ souboru: MP3
Velikost: 607 MB

V roce 1937 se patnáctiletá Finka Irga v Laponsku zamiluje do sovětského agitátora. Po nedomyšleném útěku do Sovětského svazu je zatčena, a jako politická vězeňkyně odsouzena k pobytu v pracovním lágru ve Vorkutě. Osudy vězňů zasahují až do současnosti, která se z pohledu vnučky hlavní hrdinky odehrává hlavně ve vesnici obývané Marijci, menšinou, pro kterou sovětský ani ruský režim nemají velké pochopení. Tam ale nikdo na dávná traumata nechce vzpomínat. Kam až jsou lidé ochotni zajít, aby dosáhli svého?

© Katja Kettu and WSOY. First published by Werner Söderström Ltd in 2015 with theFinnish title Yöperhonen.
Published by arrangement with Bonnier Rights Finland, Helsinki. Translation © Lenka Fárová, 2017

Katja Kettu
Finská animátorka a spisovatelka Katja Kettu vystudovala Akademii umění v Turku a finskou literaturu na univerzitě v Tampere. Žila v Tallinnu pak v Londýně a nakonec skončila v Helsinkách, kde vyučuje scenáristiku, natáčí videoklipy a píše knihy. Její knihy jsou založeny na opacích, jako je krása a ošklivost, vznešenost a nízkost. Za svůj třetí román Porodní bába, získala Katja Kettu nejvýznamnější finské literární ocenění, a to Runebergovu cenu.

Pavla Gajdošíková
Tuto herečku můžou znát hlavně diváci ostravského Divadla Petra Bezruče. Patří k velkým talentům nejmladší herecké generace. Stala se součástí mnoha úspěšných inscenací, jako jsou Strýček Váňa (Soňa), Pěna dní (Myška) nebo Romeo a Julie (Julie). K divadlu jí podle jejich slov přivedla spíše náhoda, která poté vyústila k přihlášce, a úspěšném absolvování na Janáčkově konzervatoři.

Můra - audiokniha obsahuje naléhavě a syrově napsaný příběh o přátelství, nezdolnosti i obraně utlačované národnostní menšiny. Autorka Katja Kettu. Čte Pavla Gajdošíková. Režie, zvuk a hudba Ivo Martiník a Lukáš Bury.

více

Jak poslouchat audioknihy nejpohodlněji?


O2 Knihovna
V aplikaci O2 Knihovna
• bez registrace
• na telefonu i tabletu
Stáhnout zdarma
Výchozí pozadí stránky
Pozadí stránky
Výchozí pozadí stránky
Pozadí stránky