Mikula a Mikulka

Koupit za 79 Kč Cena včetně DPH

Délka: 31 min
Interpret: Václav Knop
Vydavatel: SAGA Egmont
Vydáno: 2021
Typ souboru: MP3
Velikost: 29 MB

Dva sousedé mají stejné jméno, a aby je lidé rozlišili, jednomu říkají Mikula a tomu druhému Mikulka. První je bohatý, má čtyři koně, ale je hloupý a závistivý. Druhý má koně jen jednoho, zato ale vyniká vychytralostí.

Když mezi nimi jednoho dne dojde ke sporu, zabije Mikula jediného sousedova koně. Mikulka pak musí využít veškerý svůj důvtip, aby znovu získal nějaký majetek. Který z hrdinů vyjde z příběhu jako vítěz?

VÁCLAV KNOP
Český herec, dabér a režisér, známý například jako tělocvikář Jonáš ze seriálu Hospoda nebo jako doktor Zdeněk Vacek z populárního seriálu Slunečná. Podílel se na dabování mnoha filmů a seriálů, namluvil mimo jiné postavu majora Franka Burnse v kultovním americkém seriálu M*A*S*H. Je držitelem Ceny Františka Filipovského za mimořádné dabingové zpracování audiovizuálního díla a jeho hlas můžete znát také z nádražních reproduktorů, kde oznamuje příjezdy a odjezdy vlaků.

HANS CHRISTIAN ANDERSEN (1805–1875)
Byl dánský spisovatel, který se proslavil jako autor dětské literatury. Mezi nejoblíbenější pohádky z jeho pera patří Malá mořská víla, Sněhová královna, Ošklivé káčátko, Princezna na hrášku nebo Císařovy nové šaty. Jeho knihy byly přeloženy do více než 160 jazyků a mnoho z nich se dočkalo jak divadelního, tak filmového zpracování. Nejznámější jsou bezpochyby animované filmy studia Disney jako Malá mořská víla (1989) nebo volná adaptace Sněhové královny nazvaná Ledové království (v originále Frozen, 2013). Díky jeho přínosu dětské literatuře se Andersenovy narozeniny 2. dubna slaví jako Mezinárodní den dětské knihy.

Audiokniha Mikula a Mikulka obsahuje pohádku, jejíž autorem je Hans Christian Andersen. Čte Václav Knop.

více

Jak poslouchat audioknihy nejpohodlněji?


V aplikaci O2 Knihovna
• bez registrace
• na telefonu i tabletu
Stáhnout zdarma