Obálka audioknihy Hlas pro vraha

Vydavatel: Čti mi!
Vydáno: 2020

PŮL STOLETÍ TRVAJÍCÍ HLEDÁNÍ PRAVDY

V roce 1952 vzbudila v Kroměříži rozruch náhlá smrt 22leté Marie, která se údajně otrávila svítiplynem. Zůstaly po ní tři děti. Prostřední dcera Anna však celý život nepřestala pátrat po tom, jak to tehdy doopravdy bylo. Složky z vyšetřování dostaly v roce 1956 razítko Přísně tajné a putovaly do sklepení archivu StB. Její vyprávění mapuje život v totalitním Československu od roku 1948 až do otevření archivů StB v roce 2008, kdy se konečně dozvěděla pravdu. V roce 2008 se otevřely archivy StB s nejutajovanějšími složkami.

Zatímco složky jejího otce a jeho kamarádů byly zničeny, ta, kterou StB vedla na její matku Marii, v archivu zůstala. V roce 2010 si Anna přebrala v Ústavu pro výzkum totalitních režimů krabici s osmi sty dokumenty a názvem Marie H., podezření z vraždy. Dočetla se o nešťastném manželství rodičů a také o zločinech v padesátých letech, kdy se osoby ohrožující budování komunismu jednoduše odstranily vraždou.

OLINA TÁBORSKÁ
Narodila se v roce 1951 a až do svých pětadvaceti let žila na Zlínsku. Po maturitě na Střední ekonomické škole se vdala. Fakultu žurnalistiky na Karlově univerzitě v Praze vystudovala dálkově. Jako elév začínala v příbramských okresních novinách. Tehdy netušila, že se později stane šéfredaktorkou časopisů Napsáno životem a Čas na lásku, které založila. Pracovala v redakcích deníků, například Lidová demokracie, Telegraf, Český deník, Svobodné slovo. Vyzkoušela i bulvární Expres a Blesk, a také magazín pro ženy Styl. Víc než strohé zpravodajství a drby ze společnosti ji však lákají příběhy obyčejných lidí.

Přidává k nim vlastní zkušenosti: První manželství se nepovedlo, druhé udržuje na dálku mezi Prahou a Bratislavou. Dceru porodila v Petrohradě, kde několik let žila s manželem, syna v Rokycanech. Od roku 1990 žije v Praze.

Umí vykládat karty, má ráda numerologii a věnuje se astrologii, avšak většinu času si ponechává na psaní knih. I do románu Hodně drahá tchyně částečně vložila vlastní zážitky, ale nejspíš se v něm poznáte i vy.

Audiokniha Hlas pro vraha obsahuje příběh, vycházející ze skutečných událostí... Autorka Olina Táborská, čte Martin Čevora.