Pozadí stránky
Pozadí stránky
Obálka audioknihy Zoo v kufru

Zoo v kufru

Gerald Durrell

Délka: 6 h 9 min
Interpret: Otakar Brousek ml.
Vydavatel: Tympanum
Vydáno: 2024
Typ souboru: MP3
Velikost: 347 MB

NEJDŘÍV ZVÍŘATA, AŽ POTOM ZOO!

Kniha vypráví o šestiměsíční cestě, kterou v roce 1957 podnikli Gerald Durrell s manželkou do západní Afriky, aby získali zvířata pro vlastní zoo.

Kniha vypráví o šestiměsíční cestě, kterou v roce 1957 podnikli Gerald Durrell s manželkou do tehdejšího Britského Kamerunu, aby si, jak říká autor, nachytali vlastní zoologickou zahradu. Britský zoolog strávil mnoho let odchytem divokých a ohrožených zvířat pro jiná zoo, ale vždy mu přišlo líto, když se s nimi po měsících neumdlévající péče a starostí musel rozloučit. Tenhle problém se dal řešit jen jediným způsobem – zařídit si vlastní zoo. S vládcem stepního království Bafutu, s kterým ho pojilo dávné přátelství, přitom vypil nejednu sklenku whisky. Tedy slovy afrického krále: „Ať složí. Nasraví!“

GERALD DURRELL
Britský spisovatel, zoolog a popularizátor ochrany přírody, důstojník Řádu britského impéria. Jeho knihy jsou určeny dětem i dospělým čtenářům, nejčastěji v nich popisuje svoje zážitky z cestovatelských výprav po celém světě, kde chytal zvířata pro zoologické zahrady. Jako jeden z prvních se snažil upozornit na význam ochrany ohrožených druhů zvířat, pro které založil zoo na ostrově Jersey. Narodil se 7. ledna 1925 v Džámšedpúru v Indii. Jeho otec umírá, ještě když byl Gerald malý, a proto se jeho matka rozhodne odstěhovat na řecký ostrov Korfu. Zde malý Gerald prožívá pět nejkrásnějších let svého dětství. Knihy, ve kterých zachytil vzpomínky na svou rodinu a způsob života na Korfu (O mé rodině a jiné zvířeně, Ptáci, zvířata a moji příbuzní), se staly velmi oblíbenými. Je autorem knih pro děti jako Ostrov v nebezpečí, Mluvící balík a Oslí spiknutí.

OTAKAR BROUSEK
Prostřední člen herecké rodiny Brousků absolvoval Pražskou konzervatoř, po absolutoriu nastoupil do Divadla J. Průchy Kladno-Mladá Boleslav, kde mimo jiné s lehkostí zvládal i žánr hudebního divadla (například role Célestina-Floridora v Mam’zelle Nitouche). V roce 1990 získal angažmá v Městských divadlech pražských, po rozdělení divadel přešel do hereckého souboru Divadla ABC, kde exceloval zejména v komediálních rolích a v konverzačkách. V letech 2007–2012 bylo jeho domovskou scénou Divadlo na Fidlovačce, pohostinsky vystupuje například v Divadle na Vinohradech a jiných scénách. V dabingu jeho hlasem mluví Russel Crowe, ztvárnil mimo jiné role v seriálu Zdivočelá země či ve snímku Okupace, jeho nejnovější filmovou položkou jsou Děti Nagana.

Audiokniha Zoo v kufru, autor Gerald Durrell, čte Otakar Brousek ml.

více

Jak poslouchat audioknihy nejpohodlněji?


Ikona aplikace O2 Knihovna
V aplikaci O2 Knihovna
• bez registrace
• na telefonu i tabletu
Stáhnout zdarma