Pozadí stránky
Pozadí stránky
Obálka audioknihy Hraničář

Hraničář

Vladimír Šlechta

Délka: 12 h 36 min
Interpret: Jiří Wittek
Vydavatel: Čti mi!
Vydáno: 2024
Série: Krvavé pohraničí díl 3
Typ souboru: MP3
Velikost: 711 MB

Přes hraničářskou osadu zvanou Chawyna procházejí komanda dobrodruhů, aby v bažinatém Orcigardu bojovala s orky a drancovala rozvaliny starých chrámů. Moc Temného mága se zdá být nezlomitelná, vyskytují se však názory, že jeho vláda nad Orcigardem už brzy skončí. V těchto nelehkých časech žije Jonni, obyčejný kluk z Chawyny. Bojuje s orky i s bandity, hledá své místo v hraničářské komunitě. Stává se svědkem i aktérem okamžiků, které změní „staré“ Pohraničí k nepoznání.

V Hraničáři přijdou na přetřes události, jejichž důsledky se jako ozvěna ozývají v mnoha dalších příbězích z universa Pohraničí. Proto je někdy uváděn jako 1. díl série Krvavé pohraničí. Navazuje ale zároveň na romány Krvavé pohraničí a Šílený les, takže pokud se chcete vyhnout spoilerům, doporučujeme pustit se do Hraničáře až po nich.

VLADIMÍR ŠLECHTA
Vladimír Šlechta se narodil 5.8.1960 v Liberci, ale většinu života prožil na jihu Čech v Českých Budějovicích. Roku 1984 absolvoval Stavebni fakultu ČVUT, obor vodní stavby, a poté byl zaměstnán v projekčních odděleních různých vodohospodářských institucí a také tři roky jako úředník u hasišů. Od poloviny roku 1999 samostatně podniká v oboru projektování vodohospodářských zařízení. Také nějaký čas externě vyučoval na stavební průmyslové škole.

Vladimír Šlechta debutoval v roce 1993 v časopise Ikarie krátkou povídkou Legendární zbraň. V roce 1999 vyšly první jeho dva romány: Projekt Bersekr a Ostří ozvěny. Do roku 2007 se jeho knih prodalo celkem kolem 15 tisíc kusů, je tak jedním z nejprodávanějších českých autorů fantasy a sci-fi. Je dvojnásobným držitelem ceny Akademie science fiction, fantasy a hororu v kategorii nejlepší publikovaná povídka. V současnosti je (kromě zhruba čtyřiceti povídek vydaných časopisecky nebo v různých antologiích) autorem zatím devíti knih, ve kterých dovedně kombinuje prvky dobrodružné science-fiction a fantasy. Tři z nich patří do cyklu, odehrávajícím se v postkatastrofickém prostředí Evropy (Projekt Berserkr, Ostří ozvěny a Kyborgovo jméno), další spadají do fantasy cyklu Krvavé pohraničí (Krvavé pohraničí, Šílený les, Orcigard, Nejlepší den, Zahrada sirén a Ploty z kostí), který někteří řadí do \“škatulky\“ zálesácká fantasy.

Audiokniha Hraničář obsahuje třetí díl fantasy série od autora Vladimíra Šlechty. Čte Jiří Wittek.

více

Série Krvavé pohraničí

Obálka audioknihy Krvavé pohraničí
Krvavé pohraničí
Obálka audioknihy Šílený les
Šílený les
Obálka audioknihy Hraničář
Hraničář

Jak poslouchat audioknihy nejpohodlněji?


Ikona aplikace O2 Knihovna
V aplikaci O2 Knihovna
• bez registrace
• na telefonu i tabletu
Stáhnout zdarma