Pozadí stránky
Pozadí stránky
Obálka audioknihy Jak vidět sebe samé tak, jací doopravdy jsme

Jak vidět sebe samé tak, jací doopravdy jsme

Dalajlama

Délka: 6 h 54 min
Interpret: Pavel Soukup
Vydavatel: Tympanum
Vydáno: 2020
Typ souboru: MP3
Velikost: 389 MB

POZNEJ SÁM SEBE A DOSÁHNEŠ DUCHOVNÍ SVOBODY

Dalajlama patří k největším duchovním autoritám současnosti. Již mnoho let nuceně pobývá v exilu, a snad právě proto může dobře zprostředkovat učení tibetského buddhismu lidem na Západě. Vnáší myšlenky buddhismu do kontextu naší duchovní tradice a způsobu myšlení a odhaluje jejich univerzální platnost nezávislou na čase a místě. Důležitým klíčem k duchovnímu prozření a osvobození je poznání sebe sama, jak již od antiky zdůrazňovali také evropští myslitelé.

JEHO SVATOST DALAJLAMA XIV.
Jeho Svatost Dalajlama XIV. Tändzin Gjamccho je považován za duchovního vůdce Tibeťanů. Ve dvou letech byl rozpoznán jako reinkarnace posledního, třináctého dalajlamy. Zároveň je považován emanaci Avalókitéšvary, bódhisattvy soucitu. V roce 1950 byl uveden do funkce a následně ve věku šestnácti let musel dočasně převzít plnou světskou i duchovní odpovědnost za řešení problémů, které vznikly v Tibetu s postupující čínskou okupací. V roce 1959 Jeho Svatost Dalajlama opustil Tibet a uchýlil se do exilu v Indii, kde ustanovil také tibetskou exilovou vládu. Dalajláma opakovaně apeloval na Organizaci spojených národů, aby se zabývala situací porušování lidskcýh práv čínskou vládou v Tibetu a v rámci mírové a přednáškové činnosti se setkává s mnohými význačnými politickými, veřejně činnými či církevními představiteli. V roce 1989 mu byla udělena Nobelova cena za mír.

PAVEL SOUKUP
Po maturitě na SVVŠ Budějovická roce 1967 vystudoval fakultu žurnalistiky na Univerzitě Karlově v Praze a Divadelní fakultu AMU. Prošel divadly v Olomouci (1974–1978), Liberci (1978–1982) a Městskými divadly pražskými (1982–1986). Později se stal členem souboru Hudebního divadla v Karlíně. Jako dabér propůjčil svůj hlas herckým osobnostem jako Arnold Schwarzenegger, Robin Wiliams, Gérard Depardieu, Michael Douglas, Harrison Ford, Bruce Willis, Robert Redford nebo Sylvester Stallone. Svým zajímavým, melodickým hlasem doprovodil mnoho dokumentů.

Nahrávka vznikla podle knihy Jeho Svatosti Dalajlámy XIV., a Jeffrey Hopkinse Jak vidět sebe samé tak, jací doopravdy jsme vydané nakladatelstvím Argo v roce 2017. Copyright © 2006 by His Holiness the Dalai Lama. Z anglického originálu How to See Yourself As You Really Are, přeloženého z tibetštiny Jeffreym Hopkinsem, Ph.D. a vydaného nakladatelstvím Atria Books v New Yorku roku 2006, přeložila Jitka Novotná. Čte Pavel Soukup. Hudba Jan Šikl. Režie, střih a mastering Pavel Kadlec. Vyrobilo studio Soundguru. Design obálky © Vladimír Fára. Grafická úprava obalu pro CD Matěj Čadil. Technický redaktor Nikolai Ivaskiv. Odpovědná redaktorka Tereza Melicharová. Vydalo Tympanum, s. r. o., 2020.

Audiokniha Jak vidět sebe samé tak, jací doopravdy jsme – nejvyšší tibetský duchovní vůdce Dalajlama ukazuje, jak za pomoci soustředěné meditace, cvičení klidu a soucitného postoje k životu dosáhnout duchovního prozření. Čte Pavel Soukup.

více

Jak poslouchat audioknihy nejpohodlněji?


Ikona aplikace O2 Knihovna
V aplikaci O2 Knihovna
• bez registrace
• na telefonu i tabletu
Stáhnout zdarma