Obálka audioknihy Manifest menopauzy

Interpret: Jana Štvrtecká
Vydavatel: Jan Melvil Publishing
Vydáno: 2022

VSTUPTE DO NOVÉ ŽIVOTNÍ FÁZE S HRDOSTÍ, SEZNAMTE SE S FAKTY O SVÉM TĚLE A ZÍSKEJTE KONTROLU NAD ZDRAVÍM.

Vše jde podle plánu a vaječníky přestávají ovulovat – je to normální životní fáze a evoluční výhoda. Až na to, že je nepředvídatelná! Hormonální chaos, který postupně roste po čtyřicítce každé ženy, může a nemusí mít celou řadu projevů a také může a nemusí přivodit závažné zdravotní komplikace. Co z toho se týká právě vás? Kdy a co očekávat, když ne menstruaci? Přišla chvíle panikařit?

Gynekoložka Jen Gunterová vás s erudicí a humorem uklidní a objasní, že menopauza není nemoc, ale plánovaná změna, kterou nemusíte tiše přetrpět jen kvůli předsudkům, studu a misogynním postojům společnosti. Mnohem lepší strategií je vybavit se informacemi: když totiž pochopíte, co se děje, proč se to děje, a co si s tím počít, zbavíte se obav i pochyb, a naopak získáte sebedůvěru při rozhodování o svém zdraví. Kromě srozumitelného vysvětlení najdete v knize i praktické tipy, jak se s menopauzou a postmenopauzou vypořádává autorka samotná.

>> V recenzích by menopauza nedostala jedinou hvězdičku!
– „Tenhle podnik má problémy s regulací teploty. Chvíli vedro, pak zase strašná zima. Popírá zákony termodynamiky. Nedoporučuji!“
– „Hrůza! Krvácení bylo objednáno, ale změnili termín, aniž by mi dali vědět!“
– „Sex byl suchý!“

## Nepanikařte, ani když vás trápí:

Perimenopauza ~ Návaly horka ~ Kardiovaskulární zdraví ~ Poruchy spánku ~ Sex a libido ~ Deprese a změny nálad ~ Hormonální terapie ~ Problémy s pletí a vlasy ~ Zdraví prsou ~ Váha a úbytek svalové hmoty ~ Osteoporóza ~ A mnohem více – na vše existuje řešení.

Jen Gunterová (* 1966) je kanadsko-americká gynekoložka, odbornice na léčbu chronické bolesti a vulvovaginálních poruch a autorka mezinárodního bestselleru Bible vagíny. Publikuje mimo jiné v New York Times a osvětu o ženském zdraví šíří i na sociálních sítích.

Audiokniha Manifest menopauzy, autorka Jennifer Gunterová, čte Jana Štvrtecká.