Obálka audioknihy Wavesbury

Interpret: Marek Holý
Vydavatel: JONATHAN LIVINGSTON
Vydáno: 2020

Je polovina 18. století a povstání příznivců stuartovského krále Jakuba na Skotské vysočině bylo poraženo. Anglický důstojník lord David z Wavesbury patří k vládním, vítězným jednotkám. Po bitvě se však nepouští do loupení a plenění jako ostatní. Zastane se skotského šlechtice MacDermotta, který mu na oplátku nabídne své přátelství. Brzy však neodkladné záležitosti Wavesburyho odvolají do rozbouřené Indie. Po krátkém čase se vrací zpět na rodné ostrovy, aby se s náhle zesnulým MaDermottem naposledy rozloučil. Setkání s MacDermottovou dcerou Elizabeth však jeho život obrátí nečekaným směrem...

DAVID NÁVARA
Vystudoval Stavební fakultu ČVUT. Pracuje v malé, téměř rodinné firmě zabývající se dodávkami velkých ocelových konstrukcí jako přípravář, technik, manager a co je zrovna zapotřebí. Zájem o historii a také modelařina – zejména historické i další figurky – ho postupně dovedly k psaní, které se stalo jeho dalším koníčkem. Rád poslouchá staré skotské a irské lidové písně, inspirace jimi možná pozornému posluchači neunikne.

MAREK HOLÝ
Po ukončení studia na brněnské konzervatoři nastoupil do angažmá v Národním divadle moravskoslezském v Ostravě. Z Ostravy přesídlil do Prahy, hrál v mnoha divadlech např. Na Fidlovačce, ve Viole, v Hybernii a také na Letních shakespearovských slavnostech. Od roku 2012 je členem Divadla Na Vinohradech. Je držitelem Ceny Thálie 2013 v oboru opereta, muzikál za titulní roli v muzikálu Zorro. Umístil se také na 3. místě 19. ročníku ankety Neviditelný herec, která oceňuje práci pro rozhlas. V roce 2015 ho Jiří Strach obsadil do své pohádky Svatojánský věneček. V televizi ztvárnil roli strážmistra Hynka Polívky v seriálu Četníci z Luhačovic (2017). Je také velice oblíbeným a uznávaným dabérem (např. Marťan, Vikingové, Anthropoid).

PAVEL SOUKUP
Po maturitě na SVVŠ Budějovická roce 1967 vystudoval fakultu žurnalistiky na Univerzitě Karlově v Praze a Divadelní fakultu AMU. Prošel divadly v Olomouci (1974–1978), Liberci (1978–1982) a Městskými divadly pražskými (1982–1986). Později se stal členem souboru Hudebního divadla v Karlíně. Jako dabér propůjčil svůj hlas herckým osobnostem jako Arnold Schwarzenegger, Robin Wiliams, Gérard Depardieu, Michael Douglas, Harrison Ford, Bruce Willis, Robert Redford nebo Sylvester Stallone. Svým zajímavým, melodickým hlasem doprovodil mnoho dokumentů.

Nahrávka vznikla podle knihy Davida Návary Wavesbury vydané nakladatelstvím Jonathan Livingston v roce 2019. Copyright © 2019 by David Návara. Čtou Marek Holý a Pavel Soukup. Režie Jitka Škápíková. Zvuk a střih Karolína Škápíková. Hudba Jan Neruda. Klavír Michaela Nerudová, flétna: Jan Neruda. Cover design © Aleš Vašák, Daniela Antalovská, 2020. Výroba TYMPANUM, s. r. o. Vydalo nakladatelství JONATHAN LIVINGSTON, s. r. o., ve spolupráci s vydavatelstvím TYMPANUM, s. r. o. v roce 2020. www.tympanum.cz

Audiokniha Wavesbury - napínavý historický román z dob, kdy anglické koráby vládly oceánům a staré rytířské ctnosti měly svou cenu... Autor David Návara. Čte Marek Holý a Pavel Soukup.