Obálka audioknihy Moc soustředěné pozornosti

Interpret: Ladislav Běhůnek
Vydavatel: Jota
Vydáno: 2023

Úzkost, stres, obavy a strach - to jsou duševní obtíže, které v dnešní době sužují mnoho z nás, a když je nezvládáme, nejen že se necítíme šťastní, ale mohou se projevit až na fyzické úrovni ve formě nemoci, jako jsou srdeční choroby a obezita. Hinduistický kněz a známý řečník Dandapani ukazuje ve své nové audioknize, která nám otevře oči a obohatí nás, že jde "jen" o mentální překážky, které můžeme trvale odstranit, a to díky zvládnutí jediné dovednosti - dovednosti soustředění.

Dandapani strávil deset let v odlehlém klášteře, kde o výhodách koncentrace získal neocenitelné zkušenosti. Ve své audioknize Moc soustředěné pozornosti nám je zprostředkovává ve formě praktického průvodce, díky němuž krok za krokem pochopíme, jak ovládnout svou mysl. Díky jasným definicím a praktickým cvičením (jako je například každodenní stlaní postele) učí Dandapani posluchače, jak silou vůle posouvat vědomí a postupně začleňovat soustředěnou pozornost do každodenního života, což vede k trvalé změně. Dandapaniho poselství se doposud šířilo prostřednictvím přednášek a kurzů, které pomohly milionům lidí.

Moc soustředěné pozornosti dnes otevírá oči posluchačům a přináší jim návod, jak lze praktikováním soustředěné pozornosti zásadně zlepšit svoji produktivitu, vztahy, duševní zdraví a štěstí - a v konečném důsledku nasměrovat vědomí a energii k dosažení našich životních cílů.

DANDAPANI
Dandapani je hinduistický kněz, podnikatel a bývalý mnich. Také se jedná o vyhledávaného řečníka a předního odborníka na využití mysli k dosažení smysluplného a radostného života.

LADISLAV BĚHŮNEK
Ladislav Běhůnek – než zasedl k mikrofonu a s režisérem Jiřím Lukáškem natočil Dandapaniho knihu Moc soustředěné pozornosti, měl tu možnost sedět, či stát u mnoha mikrofonů ať už v Praze, Košicích, Bratislavě nebo v Brně. Natočil toho za ta léta opravdu hodně a snad nejreprezentativnější adresou je dabingforum.cz, kde se každý může po zadání jména seznámit s částí jeho práce. Dalším velmi zajímavým odvětvím jeho práce jsou komentáře k dokumentům pro Discovery, Animal Planet, National Geografic a další. Všechno to začalo v r. 1981, kdy nastoupil do Satirického divadla Večerní Brno a kdy s báječnými kolegy herci, muzikanty a všemi těmi dobrými dušemi divadla dosáhli toho, že se u pokladny po letech chudých zase tvořila fronta a opět se hrálo pro vyprodané hlediště.

A teď už se posaďte do toho velkého křesla po dědečkovi a zaposlouchejte se do Dandapaniho Moci soustředěné pozornosti. Příjemný poslech!

Nahrávka vznikla podle knihy Dandapaniho – Moc soustředěné pozornosti vydané Nakladatelstvím JOTA v roce 2023. Copyright © Dandapani Satgunasingam, 2022. Z anglického originálu Th e Power of Unwavering Focus přeložil Radomír Beneš. Translation © Radomír Beneš, 2023. Audiokniha © Nakladatelství JOTA, s. r. o., 2023. Čte Ladislav Běhůnek. Režie, střih a mastering Jiří Lukášek. Vydalo Nakladatelství JOTA, s. r. o., v roce 2023.

Audiokniha Moc soustředěné pozornosti, autor Dandapani, čte Ladislav Běhůnek.