Obálka audioknihy Píseň písní

Interpret: Magdaléna Borová
Vydavatel: Audiostory
Vydáno: 2015

Starozákonní Píseň písní bývá také nazývána Velepísní, či písní Šalomounovou – za autora této sbírky milostné lyriky je totiž tradičně považován právě král Šalomoun, který se prý inspiroval mnohem starší milostnou poezií staroegyptskou. Texty svatebních židovských písní se na Blízkém východě předávaly ústní tradicí již od starověku a samotná Píseň písní dodnes patří mezi pět svátečních svitků, které se předčítají o židovských svátcích. Prostí lidé ji však zpívali také v hostincích, na polích při dožínkách a na vinicích při vinobraní.
Krásný milostný, silně erotický, ale také velmi symbolický a alegorický příběh o tajemství lásky, jejím zrodu,úskalích, zrání, odvaze, opojení, útočnosti, souladu, neprodejnosti a vznešenosti, umocněný nepřekonatelným přebásněním Jaroslava Seiferta promlouvá k vnímavým srdcím dnešních čtenářů se stejnou nádherou a tajemností jako již stovky let.

Obsah:
1. Píseň písní
2. Píseň písní
3. Píseň písní

Píseň písní - audiokniha obsahuje starozákonní text v překladu Jaroslava Seiferta. Interpretují Magdaléna Borová a Petr Lněnička. Režie Jindřiška Nováková.