Emil Boček - Strach jsem si nepřipouštěl

Délka: 4 h 30 min
Interpret: Pavel Rímský
Vydavatel: Audiotéka, Bookmedia, Jota
Vydáno: 2018
Typ souboru: MP3
Velikost: 254 MB

Audiokniha Emil Boček - Strach jsem si nepřipouštěl. O dobrodružném životě pilota RAF Emila Bočka. Výjimečný projekt založený na rozhovorech a vzpomínkách Emila Bočka, vedl historik Jiří Plachý. Čte Pavel Rímský.

Armádní generál Emil Boček, žijící válečný hrdina druhé světové války, vypráví svůj životní příběh. Život Emila Bočka je fascinující. Jeho příběh se začal psát na konci roku 1939, kdy tajně uprchl z protektorátu balkánskou cestou přes Bejrút až do Francie a Británie, kde se přihlásil k letectvu a tam během války létal jako pilot RAF v československé stíhací peruti.

Tato kniha vznikla na základě rozhovorů a vzpomínek Emila Bočka, vedených historikem Jiřím Plachým.

EMIL BOČEK:
Brněnský rodák Emil Boček byl po skončení války z armády propuštěn a zařídil si opravnu motocyklů. Později po komunistickém puči až do odchodu do důchodu se živil jako soustružník. Do generálské hodnosti jej povýšil Miloš Zeman v roce 2017. Za své hrdinství obdržel vysoká československá i britská válečná vyznamenání – například nejvyšší státní vyznamenání Řád Bílého lva. O jeho životě vznikl dokumentární film Nezlomný. Když se stal letcem RAF, byl jedním z nejmladších – i nyní sám rád říká, že je stále z dosud žijících pilotů RAF, ve svých 95 letech ten úplně nejmladší.

PAVEL RÍMSKÝ:
je český herec a dabér, narozený v roce 1949 v Pardubicích. V roce 1972 dokončil studia na JAMU a získal své první angažmá v Hradci Králové. Později působil v Činoherním studiu v Ústí nad Labem, v Městských divadlech pražských, v Realistickém divadle (nyní Švandovo divadlo), v Divadle v Dlouhé a od roku 1997 je členem Divadla na Vinohradech. Mnoho hereckých příležitostí také získal v televizních inscenacích a seriálech (např. Dobrodružství kriminalistiky, Četnické humoresky, Pojišťovna štěstí). Pavel Rímský má výjimečný hlas, který využil v mnoha rolích v dabingu, kde mimo jiné propůjčil svůj hlas Sylvestru Stallonovi.

Copyright: © Jiří Plachý, 2018. Audioknihu vydalo vydavatelství BOOKMEDIA s.r.o. společně s Nakladatelstvím JOTA, s.r.o.

více

Jak poslouchat audioknihy nejpohodlněji?


V aplikaci O2 Knihovna
• bez registrace
• na telefonu i tabletu
Stáhnout zdarma