Obálka audioknihy Moudrost lesa

Interpret: Aleš Procházka
Vydavatel: Nakladatelství Kazda
Vydáno: 2018

Procházka lesem s nejproslulejším německým hajným.

Peter Wohlleben, hajný s vášní pro les, nám ukazuje les takový, jaký je a jaký by být mohl. To, co mylně považujeme za nedotčenou přírodu, je jenom masa stromů, která má sloužit účelům lesního hospodářství a lovu. Přirozeně rostoucím stromům se daří v pospolitosti, která skrývá mnohá tajemství – od téměř neprozkoumaných spodních vrstev lesní půdy až po nejvyšší vrcholky. Spolu s Peterem Wohllebenem znovu objevíme kouzlo přírody a hluboce porozumíme životu – a soužití – stromů.

PETER WOHLLEBEN
Peter Wohlleben se chtěl už jako dítě stát ochráncem přírody. Po studiu lesnictví byl více než dvacet let úředníkem zemské lesní správy. Aby mohl realizovat svou vizi trvale udržitelné péče o les, převzal v roce 2006 coby hajný revír o 1200 hektarech lesa v regionu Eifel. Dnes tam vede lesní akademii. Své znalosti předává na seminářích, při tematických prohlídkách lesa i na kurzech stavění srubů. Navíc objevil i radost z psaní knih a v roce 2015 se zařadil mezi mimořádně úspěšné autory. Jeho publikace Tajný život stromů a Citový život zvířat se staly světovými bestsellery.

ALEŠ PROCHÁZKA
Herec, který v současnosti hostuje v Městských divadlech pražských, pochází z Prahy. Vystudoval pražskou DAMU a působil na různých divadelních scénách, hrál v mnoha televizních inscenacích a seriálech. Věnuje se také dabingu a svůj hlas propůjčil například Tomu Hanksovi, agentu Cooperovi v kultovním seriálu Twin Peaks nebo Severusi Snapeovi ve filmech o Harrym Potterovi.

Z německého originálu Der Wald – ein Nachruf. Wie der Wald funktioniert, warum wir ihn brauchen und wie wir ihn retten können – ein Förster erklärt by Peter Wohlleben © 2013 by Ludwig Verlag, München a division of Verlagsgruppe Random House GmbH, München, Germany. © Peter Wohlleben, 2013. Překlad © PhDr. Magdalena Havlová.

Moudrost lesa je audiokniha o tom, že les má schopnost dostat z lidí to nejlepší. Napsal Peter Wohlleben, čte Aleš Procházka.