Pozadí stránky
Pozadí stránky
Obálka audioknihy Osada Havranů

Osada Havranů

Eduard Štorch

Délka: 4 h 20 min
Interpret: Lukáš Hlavica
Vydavatel: Tympanum
Vydáno: 2022
Typ souboru: MP3
Velikost: 244 MB

Napínavý dobrodružný román od autora Lovce mamutů vás vtáhne tentokrát do života prvních osadníků a zemědělců na českém území v mladší době kamenné.

Nádherně napsaný dobrodružný příběh přibližuje představu o životě našich předků v pravěku. Odehrává se na Kunratickém potoku na území nynější Prahy a líčí nepřetržitý boj o přežití, odolávání nebezpečí a snahu o harmonické soužití s přírodou. Hlavního hrdinu, chlapce Ha-vranpírko, přinese rozvodněná řeka do nového domova mezi členy Havraního rodu. Jak obtíž-né bylo obstát v kruté zimě, jak se zacházelo se zrádci, jak bojovaly jednotlivé rody s přírodou i mezi sebou, co je žluté kouzlo a jak se z Havranpírka stal muž Bystrý havran? To vše se dozvíte v klasickém díle české literatury, na kterém vyrostly generace čtenářů. Kniha se do-čkala i úspěšného filmového zpracování s Jiřím Bartoškou v jedné z hlavních rolí.

EDUARD ŠTORCH
Český pedagog, spisovatel, archeolog a skaut. Jako učitel dokázal dějepisnou látku podat za-jímavě a zábavně. Spoustu věcí, o nichž psal, si sám vyzkoušel (roznítil oheň vrtěním dřeva, štípal pazourky, zhotovil luk a šípy atd.) a opíral se také o své archeologické nálezy. Proslavil se svými povídkami a romány situovanými nejčastěji do období doby kamenné a doby bron-zové. Mezi jeho nejznámější díla patří Lovci mamutů, Volání rodu nebo U veliké řeky.

Nahrávka vznikla podle knihy Eduarda Štorcha Osada havranů, vydané nakladatelstvím Albatros Praha v roce 2000. Text copyright © Eduard Štorch, 1962. Čte Lukáš Hlavica. Režie a zvuk Nikolaj Ivaskiv. Hudba Vojtěch Machálek. Technická redakce Jaroslav Janda. Vyrobilo studio Soundguru. Design obálky a úprava pro CD Natalie Oweyssi. Odpovědný redaktor Vojtěch Machálek. Vydalo Tympanum, s. r. o., 2022.

více

Jak poslouchat audioknihy nejpohodlněji?


Ikona aplikace O2 Knihovna
V aplikaci O2 Knihovna
• bez registrace
• na telefonu i tabletu
Stáhnout zdarma