Obálka audioknihy Geniální přítelkyně 4: Příběh ztracené holčičky

Vydáno: 2022
Série: Neapolská sága
Velikost: 1.07 GB

V závěrečném díle tetralogie přijde vyvrcholení příběhu a tvrdé zúčtování.

Elena opustila manžela, aby žila s Ninem Sarratorem, kterého si oblíbily i její dvě dcery. Z bouřlivého vztahu se zrodí dcera Immacolata a ve stejné době porodí Lila Enzovi dceru Nunzii. Děvčátka vyrůstají skoro jako sestry a z rodiny Eleny i Lily se stane jeden velký a impulzivní klan. Jenže štěstí se pomalu zakaluje, aby vyvrcholilo tragickou událostí v životě Lily, která znovu vystaví přátelství obou kamarádek těžké zkoušce. Itálie se proměňuje, stejně tak i Neapol a život obou hrdinek se chýlí ke konci. A na konci přichází i zúčtování.

ELENA FERRANTE (pseudonym)
Osoba (nebo osoby) publikující pod pseudonymem Elena Ferrante vtrhla na italskou literární scénu v devadesátých letech minulého století svou románovou prvotinou Tíživá láska. Ale až mezinárodní úspěch tetralogie nazvané Geniální přítelkyně, znamenal zintenzivnění pátrání po identitě autorky/autora/autorů. Objevilo se několik „zaručených“ jmen, které by měly být Elenou Ferrante, ale žádné nebylo potvrzeno. Sama Ferrante opakovaně uvádí, že anonymita je předpokladem pro její práci. Ať už je autorkou kdokoli, v současnosti je kritikou řazena mezi největší žijící italské autory a týdeník Time ji v roce 2016 zařadil mezi 100 nejvlivnějších lidí světa.

Nahrávka vznikla podle knihy Eleny Ferrante Příběh ztracené holčičky (Geniální přítelkyně 4) vydané nakladatelstvím Prostor v roce 2018. Z italského originálu Storia della bambina perduta přeložila Alice Flemrová. Translation © Alice Flemrová, 2018. Čte Taťjana Medvecká. Hudba Mario Buzzi. Režie a zvuk Nikolaj Ivaskiv. Vyrobilo studio Soundguru. Cover photo © Josip Ciganovič. Úprava obalu pro CD Jan Mottl. Odpovědný redaktor Vojtěch Machálek. Vydalo Tympanum, s. r. o. ve spolupráci s nakladatelstvím Prostor, s. r. o., 2022.

Audiokniha Příběh ztracené holčičky – čtvrtý díl „neapolské tetralogie“ Eleny Ferrante čte Taťjana Medvecká.

Série Neapolská sága