Když to tam není, tak to tam nehledej

Délka: 4 h 2 min
Interpret: Vanda Hybnerová
Vydavatel: Audiotéka, Bookmedia
Vydáno: 2018
Typ souboru: MP3
Velikost: 227 MB

Anna - nosí kabát po babičce, spí ve spacáku ve sklepním bytě, jehož výhled z okna nenabízí víc než kotníky kolemjdoucích a psí zadky. V kufru má svetry proti listopadovému chladu, dopisní papír a srolovaný příbor v utěrce, jako když byla malá a jezdila s rodiči stanovat. Z rodné vesnice do hlavního města přijela proto, aby zjistila, jestli pořád ještě utíká od minulosti, nebo si už plní své vlastní sny. Koupí si mapu Prahy, vydá se poznat hlavní město a najít si práci. Do cesty se jí postaví Bořek, Naďa a Vlasta, ale stojí v ní také někdo z
její minulosti, u koho není jasné, jestli půjde s ní, vedle ní, nebo z cesty úplně sejde. Zásadní vliv na směr jejího života má ale neznámá dáma z tramvaje, která, aniž by měla sebemenší tušení, navždy ovlivní její život. Krátké kapitoly rychle posouvají děj, jsou plné obyčejných příběhů s neobyčejnou dávkou sebeironie a humoru. Kniha Když to tam není, tak to tam nehledej je volným pokračováním autorčiny prvotiny Suchý hadr na dně mořském, kterou pozitivně hodnotili nejen čtenáři, ale ocenila ji také kritika.

Ivana Chřibková
Narodila se ve Štěpánkovicích na Opavsku. Po studiích na střední škole začala pracovat pro kulturní rubriku opavského týdeníku Kamelot a později pro deník Svoboda v Ostravě. Po práci na několika charitativních projektech se rozhodla přestěhovat do Prahy. Dostala místo redaktorky týdeníku Ano televize Nova a na Nově potom zůstala ještě dalších deset let. Poté se rozhodla kariéru na Nově ukončit a změnit svůj dosavadní život. Sbalila se a přestěhovala do španělské Andalusie, kde napsala svůj debut Suchý hadr na dně mořském. Poté žila ve městě Leeds v Anglii, než se přestěhovala zase zpátky domů, do České republiky. Na jak dlouho, to ale nevíme. Velmi ráda a často cestuje. Momentálně spřádá plány na další knihu.

Vanda Hybnerová
Vanda Hybnerová, je dcera mima a divadelního pedagoga Borise Hybnera. Narodila se v roce 1968 v Praze. Po studiu fotografie na grafické škole vystudovala herectví na pražské DAMU. Byla členkou Divadla Labyrint a hostovala napříč ostatními divadly, například v Divadle na Vinohradech, v Národním divadle, v Činoherním klubu, v Divadle v Řeznické, v Divadle pod Palmovkou, ve Švandově divadle a v Divadle v Celetné. V současnosti působí v Divadle Komedie. Za roli Petry v inscenaci Fassbinderovy hry Hořké slzy Petry von Kantové byla v roce 2005 nominována na Cenu Alfréda Radoka. Rok před touto nominací získala cenu Thálie za
ženský herecký výkon za roli Catherine v inscenaci Důkaz v divadle v Řeznické.

©Ivana Chřibková, 2017 ©Bookmedia s. r. o.

Když to tam není, tak to tam nehledej - audiokniha obsahuje humorný a sebeironický příběh Anny, která se vydává za novým životem do Prahy. Kniha je volným pokračováním oblíbeného titulu Suchý hadr na dně mořském. Autorka Ivana Chřibková. Čte Vanda Hybnerová.

více

Jak poslouchat audioknihy nejpohodlněji?


V aplikaci O2 Knihovna
• bez registrace
• na telefonu i tabletu
Stáhnout zdarma