Obálka audioknihy Geniální přítelkyně 1

Vydavatel: Tympanum
Vydáno: 2022
Série: Neapolská sága

První díl mistrovské tetralogie o přátelství, lásce, křivdě, věrnosti i zradě.

Dvě ženy, které se poprvé setkaly v první třídě obecné školy a přes absolutní opačnost svých povah se spřátelily a přátelství jim vydrželo celý život. Hodná a učenlivá Elena a vzpurná a divoká Lily, dvě nerozlučné přítelkyně v Neapoli 50. let, kdy je pro dívky jedinou jistotou nemít právo na vzdělání, lásku nebo soucit. Jistotou je i bití a nekonečné půtky, které někdy končí smrtí. Pokud máte přítelkyni, můžete to přežít. Příběh Lily a Elen budete chtít poslouchat bez přestávky s napětím a očekáváním dalšího dílu.

ELENA FERRANTE (pseudonym)
Osoba (nebo osoby) publikující pod pseudonymem Elena Ferrante vtrhla na italskou literární scénu v devadesátých letech minulého století svou románovou prvotinou Tíživá láska. Ale až mezinárodní úspěch tetralogie nazvané Geniální přítelkyně, znamenal zintenzivnění pátrání po identitě autorky/autora/autorů. Objevilo se několik „zaručených“ jmen, které by měly být Elenou Ferrante, ale žádné nebylo potvrzeno. Sama Ferrante opakovaně uvádí, že anonymita je předpokladem pro její práci. Ať už je autorkou kdokoli, v současnosti je kritikou řazena mezi největší žijící italské autory a týdeník Time ji v roce 2016 zařadil mezi 100 nejvlivnějších lidí světa.

Nahrávka vznikla podle knihy Eleny Ferrante Geniální přítelkyně (Geniální přítelkyně 1) vydané nakladatelstvím Prostor v roce 2016. Copyright © 2011 by Edizioni e/o. Z italského originálu L’amica geniale přeložila Alice Flemrová. Translation © Alice Flemrová, 2016. Čte Taťjana Medvecká. Hudba Mario Buzzi. Režie, zvuk Nikolaj Ivaskiv. Vyrobilo studio Soundguru. Cover photo © Rudolf Pestalozzi. Úprava obalu pro CD Jan Mottl. Odpovědný redaktor Vojtěch Machálek. Vydalo Tympanum, s. r. o. ve spolupráci s nakladatelstvím Prostor, s. r. o. , 2022.

Audiokniha Geniální přítelkyně – první díl „neapolské tetralogie“ Eleny Ferrante čte Taťjana Medvecká.

Série Neapolská sága