Pozadí stránky
Pozadí stránky
Frankenstein

Frankenstein

Mary Shelleyová

Délka: 8 h 50 min
Interpret: Robert Mikluš
Vydavatel: Needles Audiobooks
Vydáno: 2016
Typ souboru: MP3
Velikost: 498 MB

Kdo vlastně byl tvůrce monstra, které čtenáře a diváky děsí již přes 200 let? S odpovědí na tuto otázku přichází studio Needles, jehož debutová audiokniha Solaris posbírala hned dvě ceny (cena Vinyla a Audiokniha roku 2014). Dramatizované zpracování nervydrásajícího příběhu Viktora Frankensteina vychází ve vydavatelství Needles Audiobooks v původní nezkrácené podobě. Nahrávka je obohacena o originální zvukové zpracování a hudební doprovod. Právě ten - spolu s podmanivými hlasy interpretů Roberta Mikluše, Petra Pochopa a Jana Zadražila - dodává audioknize mrazivě atmosférickou hloubku a zpřístupňuje ji tak současnému posluchači.

Ambiciózní doktor Frankenstein stvoří umělou bytost s nadlidskou silou. Tímto “úspěchem” je však zaskočen a svého ohavného díla se zříká. Netvor bezpečně ukryt daleko v horách se učí jazyku, zvyklostem a emocím vlastním lidem. Zpočátku je naivně otevřený a nadšený povahou lidí a jejich schopností lásky. Když se však po několika měsících rozhodne navázat první kontakt s lidským pokolením, jinak zcela dobrosrdečná rodina jej zavrhne stejně, jako to učinil i jeho tvůrce. Netvora začíná sžírat nenávist a vydává se po stezce krvavé pomsty...

Mary Wollstonecraft Shelley / (1797-1851) / autorka literární předlohy Mary W. Shelley ( manželka P. B. Shelleyho ) byla spisovatelka píšící v období romantismu. Její dílo bylo značně vizionářské. Vedle hororového gotického románu Frankenstein je M. W. Shelley autorkou pravděpodobně prvního postapokalyptického sci-fi Poslední muž, který inspiroval řadu velikánů vědeckofantastické literatury jako Arthur C. Clarke, H. G. Wells, Isaac Asimov, John Wyndham apod.

Robert Mikluš
role Monstrum
Po studiích na JAMU působil v divadle Husa na provázku ( trilogie Vladimíra Morávka Perverze v Čechách či projektu Sto roků kobry, v tamějších inscenacích Jana Mikuláška, Petra Formana, Martina Hubu a dalších.). V Národním divadle účinkuje v inscenaci Vladimíra Morávka 1789 aneb Dokonalé štěstí.
Objevil se ve filmech Roberta Sedláčka Největší z Čechů, Muži v říji, Sráči, Dědictví aneb Kurva se neříka. V současnosti účinkuje v kulinářském seriálu Luxus na talíři.

Petr Pochop
Role Dr. Frankenstein
Absolvent DAMU a spoluzakladatel Malého Vinohradského divadla (nyní Divadla D21), jehož je také kmenovým hercem, kde ztvárnil řadu rolí v inscenacích: W.Shakespeare - Zimní pohádka, H.Ibsen - Nora , Büchner - Vojcek, Luisa a Lotka, Jonathan Swift - Gulliverovy cesty, N.V.Gogol – Revizor atp.Kromě divadla se objevil ve filmech: Nepravděpodobná romance (režisér I. Vojnár) a Habermannův mlýn (J. Herz).

Jan Zadražil
Role Kapitán
Absolvent Státní konzervatoře v Praze působil v řadě pražských i mimopražských divadel (např. Divadlo Na Fidlovačce, Divadlo Na Vinohradech, F. X. Šaldy v Liberci, Pod Palmovkou, Jiřího Wolkera, U Hasičů, Středočeské divadlo v Kladně, Jihočeské divadlo v Českých Budějovicích, Švandovo divadlo na Smíchově, Ta Fantastika) a dosud hostuje v dalších (Divadlo Company.cz, Veselé skoky o. s., CD 2004, Husa Na provázku Brno, Divadlo v Řeznické…).
Účinkoval rovněž v několika televizních filmech (Nepodepsaný knoflík, Sněžná noc, Bludičky), seriálech (Manželská tonutí, Zdivočelá země, Rodinná pouta/Velmi křehké vztahy, Přešlapy, Cesty domů) a také v celovečerních snímcích (Vy nám taky, šéfe, Proměny, Zemský ráj to napohled, Labyrint). Hraje též v kapele Moje řeč.

Frankenstein - audiokniha obsahuje klasické dílo, jehož autorkou je Mary Wollstonecraft Shelley. Účinkují Robert Mikluš, Petr Pochop, Jan Zadražil.

více

Jak poslouchat audioknihy nejpohodlněji?


O2 Knihovna
V aplikaci O2 Knihovna
• bez registrace
• na telefonu i tabletu
Stáhnout zdarma