Trhlina

Délka: 4 h 14 min
Interpret: Josef Kaluža
Vydavatel: Radioservis
Vydáno: 2019
Typ souboru: MP3
Velikost: 239 MB

S audioknihou Trhlina vás čeká hororový příběh z mystické krajiny západního Slovenska, v němž si nebudete jistí, jestli se jedná o mystifikaci nebo děsivou skutečnost. Autor Jozef Karika. Vypráví Josef Kaluža, Norbert Lichý a David Viktora.

Tribeč – hory nedaleko slovenské Nitry, odkud se nemusíte vrátit. Magické místo, kde se mísí křesťanská a pohanská mystika, se stalo v nedávní historii posledním výletem řady lidí. A kdo se přece jen vrátil, ten o svých zážitcích odmítá mluvit.

Na průzkum nebezpečného Tribeče se vydává nesourodá čtveřice mladých lidí. Bloger Igor, který touží po popularitě, a udělá tedy všechno pro to, aby jeho články dostaly co nejvíce lajků. Mia, Igorova, dívka, která jediný má zkušenost s pobytem v horách. David Kerčel, nerudný učitel s racionálním pohledem na svět a se zoufalou snahou si svůj stále křehčí světonázor udržet. A Andrej Bežanský, ajťák, jenž věří, že všechno je možné. Téměř se neznají a každá má k podivnému výletu důvod. Pustí je Tribeč zpátky…?

Slovenský spisovatel Jozef Karika napsal vlastně jednoduchý příběh, ve které jednu z hlavních postav hraje atmosféra. Nervy vám napíná ona známá chvíle, kdy dobře víte, že někdo odněkud vybafne, ale nevíte kdy, kdo a už vůbec ne odkud. Karika si s vámi hraje jako kočka s myší, nedá vám vydechnout, pracuje se slovy jako špičkový cukrář s mistrovským dortíkem, opatrně a s rozmyslem přisypává chybějící informace, jenomže místo aby se po nové dávce posluchačům ulevilo, je jim stále hůř. Jsou zkrátka věci, jeř se dovědět nechtěli. Aby svět mohl být místem, ve kterém se cítíme bezpečně, musí mít řád. Jozef Karika v Trhlině žádný řád nectí, ba naopak jej jemně, tak, aby zachoval zdání pravděpodobnosti, avšak vytrvale a se stále větším důrazem nahlodává. Přesně tímto způsobem se mu daří vytvořit zcela prostupnou hranici mezi realitou a … zkrátka „tím ostatním“. Kdo se odváží říct, že nic z toho, o čem Karika V Trhlině píše, se nikdy nestalo a nestane? Ale vy to vlastně netušíte, o čem to tady vlastně vyprávím. Nezbývá než se vypravit na Tribeč. Neberte to ovšem, prosím, jako doporučení, neradi bychom měli někoho na svědomí. Mnohem bezpečnější bude pustit si večer naši audioknihu. Snad…(Eva Lenartová).

Režie Simona Nyitrayová, mastering ADK Prague, průvodní slovo Eva Lenartová, produkce Bohdana Pfannová. Překlad Jiří Popiolek, rozhlasová úprava Eva Lenartová, Zvukový mistr Marek Hoblík, hudba Danny Brown, Kevin MacLeod, HQ SpecialFX
Trhlina ©by Jozef Karika, © Radioservis, a. s. 2019

více

Jak poslouchat audioknihy nejpohodlněji?


V aplikaci O2 Knihovna
• bez registrace
• na telefonu i tabletu
Stáhnout zdarma