Obálka audioknihy Legenda o hadech a ohni (Svět transmise)

Legenda o hadech a ohni (Svět transmise)

Jiří W. Procházka

Interpret: Marie Moravcová
Vydavatel: Walker a Volf
Vydáno: 2022

Exotický a tajemný je svět Věčné transmise, obývaný mnoha odlišnými rasami i obludnými monstry, Je to svět neznající oheň.

V prostředí, kde se volně nevyskytuje oheň, je ekonomika, ale i samotná existence celých národů závislá na mechanicky přenášené energii pomocí nekonečných transmisí.

Spolehlivé dodávky energie fungují díky kvalitním převodovým řemenům – a ty jsou z kůží. Veškerá politika, podlé intriky a brutální bitvy mezi jednotlivými rody se točí kolem dodávek kůží na transmisní řemeny.

Mořské národy Hadařů dodávají kůže obrovských mořských hadů a krvavě bojují v místních válkách s Dobytkáři obchodujícími zase s kůžemi obřích brizonů. A někde vysoko nad nimi sviští Horalé, podivuhodný národ žijící v symbióze s horskými pavouky.

Může vůbec někdo zvítězit v nekonečné válce o Věčnou transmisi?

Odpověď, a ještě spoustu jiných věcí se se dozvíte v jednom z nejkrvavějších příběhů české fantastiky.