Obálka audioknihy Noah - O jednom přeživším

Interpret: Miroslav Táborský
Vydavatel: Témbr
Vydáno: 2022

Pašerák, vězeň, zloděj, námořník, bojovník, zachránce. Příběh hrdiny.

Autor Takis Würger vypráví životní příběh Noaha Kliegera od dětství stráveného ve dvacátých letech minulého století ve Francii přes pobyt v koncentračních táborech až po angažmá při budování státu Izrael. Popisuje veliký a dechberoucí příběh. Příběh, který nesmí být zapomenut.

Ve třinácti letech se Noah Klieger během německé okupace Belgie připojil k podzemní organizaci a pomáhal pašovat do Švýcarska židovské děti. V šestnácti přijel za mrazivého rána jako vězeň do Osvětimi. A ve dvaceti se po osvobození koncentračních táborů dostal na svobodu. Přežil tři pochody smrti a čtyři koncentrační tábory v době, kdy jediné slovo, jediný krok či zvednutá ruka znamenaly buď život, nebo smrt. I v těžkých mrazivých hodinách vždy našel naději, spolubojovníky, kteří se spolu s ním stavěli na odpor Němcům, spojence, kteří mu pomáhali krást brambory, lékaře, který mu zachránil život, vhodný úskok i poslední pecen chleba.

Takis Würger: Noah o jednom přeživším | Překlad Kateřina Krištůfková |Čte Miroslav Táborský | Režie Vlado Rusko | Zvuk, střih, mastering David Pravda | Hudba Martin Truhlář, David Pravda | Natočeno ve studiu MIXING. TODAY. | Produkce David Pravda | Supervize Kateřina Višinská | Vydala Euromedia Group a.s. - Témbr, 2022 |

Audiokniha byla natočena podle knihy:
Original title: Noah. Von einem, der überlebte
by Takis Würger