Obálka audioknihy Déjà vu

Interpret: Filip Švarc
Vydavatel: Témbr
Vydáno: 2023

MÍSTO ČINU JAKO Z HORORU.

A KAŽDÝ ROK NOVÁ MRTVOLA.

NÁHODA, NEBO DÍLO VRAHA?

V polorozpadlém domě na okraji města se uprostřed tuhé zimy najde tělo bezdomovce v pokročilém stadiu rozkladu. Místo činu vypadá jako z hororu a poručík Eda Braun se nedokáže ubránit pocitu, že podobnou scénu už viděl. Je to jako déjà vu. Jak se s kolegyní Dianou Černou ponořují do vyšetřování, zjišťují, že to nebyla jen domněnka – v domě už opravdu někdo zemřel. Jedná se o náhodu, nebo zlý úmysl? Případy zůstávají zahalené tajemstvím stejně jako starý dům. Kriminalisté však musí spleť otázek rozklíčovat včas, protože pokud jde skutečně o dílo vraha, brzy by mohl přijít k újmě další nevinný člověk…

DAVID URBAN
Narodil se v Praze, kde žije dodnes. Je šťastně ženatý, má dvě dospělé děti a pár koček. Už více než polovinu života pracuje u pražské kriminálky, což se odráží v jeho literární tvorbě. Mezi jeho zájmy patří četba, sbírá komiksy a hraje počítačové hry. Rád zdolává lezecké stěny a věnuje se lukostřelbě. Je autorem povídkových sbírek Tři opice (Kalibr, 2020) a Výjezdovka (2021), mnohé z publikovaných povídek byly oceněny v nejrůznějších literárních soutěžích. V posledních letech vydal u Kalibru také dva romány, Rozsudek smrti (2021) a Hra o přežití (2022).

FILIP ŠVARC
Přední český dabér a herec. Narodil se v Praze. Hercem chtěl být již v dětství, v 6 letech podepsal svou první smlouvu. Zahrál si v Divadle na Vinohradech a v Divadle E.F. Buriana několik dětských rolí. V roce 1989 nastoupil na Pražskou konzervatoř. Jeho prvním dabingovým počinem byl v roce 1993 Lillo Brancato ve filmu PŘÍBĚH Z BRONXU. Od té doby má na svém kontě nespočet dabingových rolí. Mezi jeho nejznámější patří např. zebra Marty v animovaném filmu MADAGASKAR či Walden Schmidt (Ashton Kutcher) v americkém seriálu DVA A PŮL CHLAPA. V roce 2017 si zahrál v komediálním seriálu České televize DABING STREET. V posledních letech se věnuje též načítání audioknih.

David Urban: DÉJÀ VU | Čte Filip Švarc | Režie a zvuk Daniel Tůma | Mix a mastering Ivan Mikota | Hudba Karpof Brothers | Natočeno ve studiu KARPOFON (AudioStory) | Grafiku podle knižní obálky adaptovala Jana Rybová | Produkce AudioStory | Supervize Alena Brožová | Vydala Euromedia Group, a. s. – Témbr, v listopadu 2023

Nahrávka vznikla podle knihy
Copyright © David Urban, 2023 | All rights reserved | Vydala Euromedia Group, a. s. – v edici Kalibr v roce 2023

Audiokniha Déjà vu, autor David Urban, čte Filip Švarc.