Pozadí stránky
Pozadí stránky
Obálka audioknihy Ještě že nejsem kat

Ještě že nejsem kat

Vlastimil Vondruška

Délka: 10 h 33 min
Interpret: Jan Hyhlík
Vydavatel: Tympanum
Vydáno: 2021
Typ souboru: MP3
Velikost: 595 MB

BÝT KATEM MŮŽE BÝT VÝNOSNÉ I PĚKNĚ NEBEZPEČNÉ ŘEMESLO

Hlavními hrdiny je zdánlivě nesourodá trojice – staroměstský rychtář Jan, katovka a zběhlý student teologie. Městský kat, který se až příliš rád dívá na dno číše s vínem, se stane uprostřed noci svědkem vraždy. Pachatelem je neznámý muž v klobouku s pérem, podivnější ale je totožnost oběti – tou je kupec Pelech, který měl být před několika dny pohřben. Ještě než se stačí rychtář vydat po první stopě, dojde k další vraždám a loupeži na radnici. Naštěstí je tu rychtářův bystrý synovec Petr…

VLASTIMIL VONDRUŠKA
Kladenský rodák po absolvování gymnázia vystudoval obor historie a etnografie na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy v Praze a vědeckou aspiranturu v Československé akademii věd obhájil v roce 1982. Od roku 2009 se věnuje výhradně spisovatelské činnosti. Dosud publikoval více než 50 vědeckých studií a článků o dějinách hmotné kultury, 20 knih vědeckých a populárně naučných (některé naučné společně s manželkou Alenou), více než 60 historických románů pro dospělé a několik knih pro mládež. Podle oficiálních statistik Národní knihovny v Praze vede už od roku 2011 žebříček našich nejčtenějších autorů. Kromě literární tvorby je také autorem tří divadelních her a scénáře k filmu Jménem krále, vystupoval v pořadu Příběhy a písničky ze středověku a spolupracuje s Českým rozhlasem. Za své dílo byl oceněn Zlatou stuhou IBBY, cenou knihovníků SUK a získal 7 cen čtenářů nakladatelství MOBA. Tympanum vydává jeho historické série Mezi tiárou a orlicí, Přemyslovská epopej, Husitská epopej, Křišťálový klíč. Prodavači ostatků a detektivní cykly Hříšní lidé Království českého a Letopisy královské komory. Kromě literatury se rád věnuje cestování, fotografii, štípání dřeva a svému psu.

JAN HYHLÍK
Hlasatel, herec a dabér, vystudoval ve své rodné Praze divadelní fakultu AMU. Vystřídal divadla v Hradci Králové, Kolíně, Brně, Praze a Pardubicích. Externě spolupracuje od roku 1995 s Českým Rozhlasem 3 Vltava a zhruba stejnou dobu načítá knihy pro Knihovnu a tiskárnu pro nevidomé Karla Emanuela Macana, kde vytvořil přes 200 audioknih. Tympanum v jeho interpretaci vydalo audioknihu Poutník: Mágův deník, ságy Vlastimila Vondrušky Přemyslovská epopej a Husitská epopej, detektivní cykly Hříšní lidé království českého a Letopisy královské komory a šest titulů Fredericka Forsytha.

Nahrávka vznikla podle první části knihy Vlastimila Vondrušky Ještě že nejsem kat vydané nakladatelstvím MOBA v Brně v roce 2014. Copyright © Vlastimil Vondruška, 2014. Nahrávku vytvořila Knihovna a tiskárna pro nevidomé Karla Emanuela Macana v roce 2014. Čte Jan Hyhlík. Hudba Pavel Hlaváček. Remastering Tympanum, s. r. o. Design obalu Jan Mottl. Technický redaktor Jan „RaveBoy“ Němec. Odpovědný redaktor Vojtěch Machálek. Vydalo Tympanum, s. r. o., v roce 2021. Vydalo Tympanum, s. r. o., v roce 2021.

Audiokniha Ještě že nejsem kat – dobrodružný detektivní příběh, odehrávající se v renesanční Praze, vznikl podle stejnojmenné divadelní hry oblíbeného autora Vlastimila Vondrušky. Čte Jan Hyhlík.

více

Jak poslouchat audioknihy nejpohodlněji?


Ikona aplikace O2 Knihovna
V aplikaci O2 Knihovna
• bez registrace
• na telefonu i tabletu
Stáhnout zdarma