Pozadí stránky
Pozadí stránky
Obálka audioknihy Zapomenutý zločin

Zapomenutý zločin

Vlastimil Vondruška

Délka: 3 h 17 min
Interpret: Martin Zahálka
Vydavatel: Tympanum
Vydáno: 2023
Série: Letopisy Královské komory
Typ souboru: MP3
Velikost: 185 MB

PŘÍPAD UZAVŘEN. COSI VŠAK VISÍ VE VZDUCHU.

Případ, který před dvěma a půl staletími uzavřel Oldřich z Chlumu, znovu ožívá během vyšetřování vražd, jež vede Jiří Adam z Dobronína. Cosi tehdy zůstalo neobjasněno…

Královský písař Jiří Adam z Dobronína se pouští do pátrání po ztraceném šperku dávno zesnulé královny Kunhuty. Láme si hlavu, proč urozená žena kdysi přivezla smaragdový náhrdelník nevýslovné ceny na nevýznamné místo na severu Čech. Netuší, že dvě a půl staletí starý zločin nedává spát ani jeho předchůdci ve vyšetřování zločinů, královskému prokurátorovi Oldřichovi z Chlumu. Udělal někde chybu? Přehlédl něco důležitého? Nechal pachatele na svobodě? Když se Jiří Adam z Dobronína začne potýkat se dvěma podezřelými úmrtími, musí si položit otázku, zda nějak souvisí s dávným zločinem… Historická detektivka oblíbeného autora, který v ní umožní setkání obou oblíbených hrdinů napříč staletími.

VLASTIMIL VONDRUŠKA
Český historik, publicista a spisovatel, autor mnoha historických detektivních příběhů. Dosud publikoval více než čtyřicet historických románů. Patří k nejprodávanějším českým autorům a jeho knihy jsou mezi návštěvníky českých veřejných knihoven nejoblíbenější. Za své dílo byl oceněn Zlatou stuhou IBBY, cenou knihovníků SUK a získal sedm cen čtenářů nakladatelství MOBA. Kromě literatury patří mezi jeho zájmy horolezectví, cestování, štípání dřeva, fotografování a pes. Tympanum vydalo desítky jeho titulů včetně audioknižních ság Přemyslovská epopej, Husitská epopej, Křišťálový klíč, cyklus Hříšní lidé Království českého a sérii Letopisy královské komory.

MARTIN ZAHÁLKA
Český herec a dabér. Po studiu činoherního herectví na pražské DAMU byl v angažmá ve Státním divadle v Brně a následně v Divadle J. K. Tyla v Plzni. Působí v Divadle na Vinohradech. Ztvárnil mnoho rolí v televizních inscenacích, seriálech i filmech (Anděl Páně, Obsluhoval jsem anglického krále, Zdivočelá země nebo Četnické humoresky). Jako zkušený dabér propůjčil svůj hlas například hercům Dwaynu Johnsonovi, Forestu Whitakerovi nebo Deanu Norrisovi.

Nahrávka vznikla podle knihy Vlastimila Vondrušky Zapomenutý zločin vydané nakladatelstvím MOBA v roce 2023. Copyright © Vlastimil Vondruška 2023. Čte Martin Zahálka. Režie, zvuk Jan Koukal. Vyrobilo studio Soundguru. Technická redakce Jaroslav Janda. Design a grafická úprava obalu pro CD Jan Mottl. Odpovědný redaktor Vojtěch Machálek. Vydalo Tympanum, s. r. o., v roce 2023.

Audiokniha Zapomenutý zločin obsahuje historickou detektivku z oblíbeného cyklu Letopisy královské komory. Autor Vlastimil Vondruška, čte Martin Zahálka.

více

Série Letopisy Královské komory

Obálka audioknihy Plzeňské mordy
Plzeňské mordy
Obálka audioknihy Ulička hanby
Ulička hanby
Obálka audioknihy Velhartické pastorále
Velhartické pastorále
Obálka audioknihy Vražda v lázních
Vražda v lázních
Obálka audioknihy Jáchymovští démoni
Jáchymovští démoni
Obálka audioknihy Poslední cantilena
Poslední cantilena
Obálka audioknihy Tajemství Tudorovců
Tajemství Tudorovců
Obálka audioknihy Mrtvý posel
Mrtvý posel
Obálka audioknihy Otrávený pohár
Otrávený pohár
Obálka audioknihy Falešný tolar
Falešný tolar

Jak poslouchat audioknihy nejpohodlněji?


Ikona aplikace O2 Knihovna
V aplikaci O2 Knihovna
• bez registrace
• na telefonu i tabletu
Stáhnout zdarma