Pozadí stránky
Pozadí stránky
Obálka audioknihy Pověz mi, jak žijete

Pověz mi, jak žijete

Agatha Christie

Délka: 8 h 7 min
Interpret: Martina Hudečková
Vydavatel: Tympanum
Vydáno: 2023
Typ souboru: MP3
Velikost: 458 MB

VZPOMÍNKY Z ARCHEOLOGICKÝCH EXPEDIC NA TAJEMNÉM STŘEDNÍM VÝCHODĚ

Tato kniha je odpovědí. Odpovědí na otázku, kterou mi lidé kladou velmi často.
„Takže vy kopete v Sýrii, viďte? Povězte mi o tom všechno! Jak tam žijete? Ve stanech?“

Myslíte, že znáte Agathu Christie? Opravdu? Pro svět byla legendární autorkou nejprodávanějších knih. Ve 30. letech 20. století však cestovala se svým manželem, známým archeologem Maxem Mallowanem, který zkoumal ruiny a starověké divy Sýrie a Iráku. Když se jí přátelé zeptali, jaký je ten podivný ,jiný život', rozhodla se odpovědět na jejich otázky tím, že si zapíše svá dobrodružství do této knihy. Autorka tento život popsala jako meandrující kroniku života během archeologických vykopávek. Pověz mi, jak žijete, jsou velmi osobní vzpomínky Agathy Christie na její čas strávený v tomto úchvatném koutě zeměkoule, žijící mezi pracujícími muži ve stanech v poušti, kde začala lidská historie. Je to naprosto pozoruhodné vyprávění, fascinující živý portrét každodenního života ve světě, který už dávno zmizel.

AGATHA CHRISTIE
Agatha Mary Clarissa lady Mallowanová, rozená Millerová, anglická spisovatelka, autorka detektivních příběhů a dramat. Narodila se v Torquay v typické viktoriánské rodině. Roku 1906 odjela do Paříže studovat hudbu a zdokonalit si francouzštinu. V roce 1914 se provdala za důstojníka Archibalda Christieho, roku 1919 se jí narodila dcera Rosalind. Jejím druhým manželem byl archeolog Max Mallowan. Během první světové války pracovala jako dobrovolná sestra a lékárnice, za druhé světové války jako dobrovolnice ve výdejně léků. Roku 1971 jí královna Alžběta II. udělila titul Dáma britského impéria. Jejích knih se celosvětově prodalo již přes dvě miliardy výtisků v angličtině a jedna miliarda v dalších 103 jazykových mutacích. Agatha Christie publikovala celkem přes 80 románů, povídkových sbírek a divadelních her, především šlo o detektivky. Její nejslavnější literární postavy jsou Hercule Poirot a slečna Marplová.

MARTINA HUDEČKOVÁ
Česká herečka. Po absolvování Pražské konzervatoře byla třináct let členkou souboru Divadla Jiřího Wolkera, poté působila v pražské Redutě nebo v divadle Skelet Pavla Trávníčka, hostovala také v Divadle bez zábradlí. Přestože ve svém herectví upřednostňuje komediální žánr, na divadelních prknech vynikla i v dramatech. V televizi začala hrát Martina Hudečková ještě v době studií, často hrála v pohádkách. Vedle divadla je hlavní doménou Martiny Hudečkové dabing. Několik let například dabovala jednu z hlavních postav v seriálu Beverly Hills 90210, za zmínku stojí její nadabování Renée Zellwegerové ve filmu Deník Bridget Jonesové, slyšet jsme ji mohli i ve filmech Harry Potter, Muži v černém a dalších.

Nahrávka vznikla podle knihy Agathy Christie Mallowan Pověz mi, jak žijete vydané nakladatelstvím Euromedia Group, k. s. – Knižní klub v roce 2012. Come Tell Me How You Live © 1946 John Mallowan and Peter Mallowan. All rights reserved. The Agatha Christie signature and the AC Monogram Logo are registered trademarks of Agatha Christie Limited in the UK and elsewhere. All rights reserved. Z anglického originálu Come, Tell Me How You Live, vydaného nakladatelstvím Collins v Londýně roku 1975, přeložil Dušan Zbavitel. Translation © Dušan Zbavitel. Čte Martina Hudečková. Zvuk, režie Vratislav Hubička. Technická redakce Jaroslav Janda. Vyrobilo studio Soundguru. Cover photo © 1946 John Mallowan and Peter Mallowan. All rights reserved. AGATHA CHRISTIE is a registered trademark of Agatha Christie Limited in the UK and elsewhere. All rights reserved. Úprava obalu pro CD Jan Mottl. Odpovědný redaktor Vojtěch Machálek. Vydalo Tympanum, s. r. o., 2023.

Audiokniha Pověz mi, jak žijete, autorka Agatha Christie, čte Martina Hudečková.

více

Jak poslouchat audioknihy nejpohodlněji?


Ikona aplikace O2 Knihovna
V aplikaci O2 Knihovna
• bez registrace
• na telefonu i tabletu
Stáhnout zdarma