Obálka audioknihy Slovensko Komické

Vydavatel: EZOPO
Vydáno: 2021
Velikost: 1.07 GB

Slovensko Komické je druhou knihou poviedok od najlepších slovenských a českých autorov, ktoré odštartoval zborník Slovensko Noir a ktoré doposiaľ neboli publikované. Prichádza v časoch, ktoré môžeme zvládnuť práve vďaka humoru a smiechu. V tomto multižánrovom projekte však nájdete aj tragikomédiu, trpkosť, čierny humor, smiech cez slzy a príbehy o časoch minulých, súčasných, o vzťahoch, snoch, túžbach či očakávaniach. Dovoľte nám zabaviť vás.

Každá poviedka je sprevádzaná autorskou hudbou skomponovanou priamo pre projekt špičkovými slovenskými aj zahraničnými hudobníkmi. Skladby sú doplnené z archívov divadla a slovenských umelcov. O hudobné kompozície a podklady k audioknihe sa postaralo viac ako 20 známych slovenských umelcov: členovia kapely Sanity Dušan Homér a Fero Lintner, jazzový gitarista Pavol Bereza, Sisa Michalidesová, Andrej Kalinka, harfistka Mária Kmeťková, violistka Júlia Bolebruchová, speváčky Andrea Bučko a Lucia Lužinská a mnoho iných rockových a jazzových muzikantov.

Zoznam autorov a poviedok:
1. Úvod: Igor Krempaský (hudba: Sanity)
2. Soňa Uriková: S celého srdca - číta Judita Hansman (hudba: The Lunatic Orchestra)
3. Peter Balko: Rodičovská hliadka - číta Tomáš Maštalír (hudba: Peter Kučera)
4. Márius Kopcsay: Bobrík dospelosti - číta Marek Majeský (hudba: Pavol Bereza)
5. Anna Olejárová: Malá modrá knižka a ako ju nehľadať - číta Richard Stanke (hudba: Pavol Bereza)
6. Michal Brat: Meteosexuáli - číta Roman Ferienčík (hudba: Sisa Michalidesová)
7. Janko Iša: Hriešnik - číta Ivo Gogál (hudba: The Lunatic Orchestra)
8. Vanda Rozenbergová: Brezová 28 - číta Lukáš Latinák (hudba: Sanity, aranžmán: Boris Čellár, text: Lucia Lužinská)
9. Martin Petro: Starec, kocúr a údolie smrti - číta Jozef Vajda (hudba: Sanity, Sisa Michalidesová)
10. Peter Baťko: Au. (Denník pacienta alebo tri dni v nemocnici) - číta Marián Labuda (hudba: Pavol Bereza, Andrej Kalinka)
11. Lucia Siposová: Jonny a klídeček - číta Dano Fischer (hudba: Sisa Michalidesová)
12. Karol D. Horváth: Posledné Vianoce v Hornej Lábe a širokom okolí - číta Milan Bahúl (hudba: The Lunatic Orchestra)
13. Samo Trnka: Svätý Biliard - číta Samo Trnka *
14. Miro Švercel: Mavťan - číta Števo Martinovič (hudba: Andrej Kalinka)
15. Vanda Rozenbergová: Galaktická encyklopédia - číta Lukáš Latinák (hudba: The Lunatic Orchestra)
16. Jakub Nvota: Ävendžiere - číta Peter Sklár (hudba: Pavol Bereza)
17. Andrej Csino: Pravda - číta Števo Martinovič (hudba: Sisa Michalidesová)
18. Veronika Sebechlebská: Redaktorský gambit - číta Dušan Szabó (hudba: archív Petra Kučeru)
19. Rasťo Piško: Spolužiak all inclusive - číta Rasťo Piško *
20. Livian Allen Gath: Z čirého nerozumu byl na první místo postaven Calboni - číta Peter Sklár (hudba: Sanity)

Audiokniha Slovensko Komické - Pokračovanie úspešného multižánrového projektu Slovensko Noir prekročilo slovenské hranice. V druhom zborníku poviedok a audiopoviedok od Prešporského divadla sa môžete tešiť na prvotriednych umelcov z domácej, ale aj českej scény.