Obálka audioknihy Mnichov, Smrt a Sbohem

Interpret: František Dočkal
Vydavatel: Epocha
Vydáno: 2021

Dým nad Mnichovem: Milan Kadlec je řezník. Bezhlavě se zamiluje do Sáry Bruxové. Nebylo by na tom nic zvláštního, ale Sára je německá židovka a má paranormální schopnosti. Píše se rok 1928 a mladý pár si v Mnichově zakládá řeznickou živnost. Jenže Německo se mění a naši hrdinové se brzy ocitají ve víru událostí, nad nimiž nemají kontrolu.

Barva smrti: Do Země narazí kometa, v jejímž jádru se ukrývají spóry dřevokazné houby a svět tak, jak ho známe, přestane existovat. Lesy umírají, hladina oceánů stoupá. Sam Taylor se vydává na cestu za dívkou, kterou spatřil ve snu. Ona možná ví, jak zkázu zastavit a pomoci, aby v budoucnosti na Zemi opět rostly stromy. Nebo je vše úplně jinak?

Nejdelší sbohem: Evakuace se blíží ke konci, lidé opouštějí cizí planetu, jejíž slunce se brzy promění v supernovu. Kalamon Daaz se rozhodne najít původní obyvatele planety – tajemnou rasu Fomwe – a varovat je před hrozícím nebezpečím. Bude jeho mise úspěšná? Podaří se mu Fomwe najít a domluvit se s nimi?

FRANTIŠEK DOČKAL
Rodák ze Staré Boleslavi pracoval jedenadvacet let jako hlasatel a moderátor Československého a Českého rozhlasu v Praze. Jako komentátor a redaktor působil také v Ústředním automotoklubu a na rádiích Alfa a Impuls, kde se věnoval svému velkému koníčku – sportovnímu motorismu a automobilovému rallye.

Dlouhá léta nahrává audioknihy ve Studiu zvukové knihy v Praze, kde kromě mnoha jiných titulů namluvil ságu amerického spisovatele George R. R. Martina, Píseň ledu a ohně, známou především podle názvu její první části, jako Hra o trůny. V roce 2018 namluvil povídkový cyklus Verschluss kultovního druhorepublikového autora Karla Drexlera o alternativním Československu.

Střih, zvuk a mastering: Stanislav Svatoš
Hudební doprovod: Patrik Henel, David Šenk, Stanislav Svatoš
Režie a Produkce: David Šenk, Stanislav Svatoš
Nahráno v MS Production recording studio v roce 2020

Audiokniha Mnichov, Smrt a Sbohem obsahuje 3 fantastické povídky Davida Šenka z antologií Ve stínu Říše, Ve stínu Apokalypsy a Ve stínu Magie. Čte František Dočkal.