Knížkový pejsek

Jiří Kahoun

Koupit za 199 Kč Cena včetně DPH

Délka: 1 h 35 min
Interpret: Naďa Konvalinková
Vydavatel: Tympanum
Vydáno: 2022
Typ souboru: MP3
Velikost: 89 MB

Krátké příběhy pro nejmenší vyprávěné Knížkovým pejskem, který spolu s babičkou a kočička-mi bydlí v domečku z převrácené knížky.

Všude plno sněhu, modrá obloha, zima až praští. Také to vidíte? Tenký proužek bílé páry? Uprostřed toho všeho stojí knížka vzhůru nohama a kouří se jí z komína. Nejdůležitější věcí na světě jsou totiž kamna. Pohodlně se uvelebte a poslechněte si vyprávění pejska, který místo boudy bydlí spolu s babičkou ve vyhřátém knížkovém domečku. Kolem něj se postupně obje-vují další zvířátka, která hledají úkryt před mrazem. Hodná babička jim všem pomůže a spo-lečně tak žijí celou zimu v knížkové chaloupce. Zvířátka se dokonce zvládnou postarat o ne-mocnou babičku a když konečně přijde jaro, rozletí se zpátky do světa. Jejich zimní příhody ale zůstanou navždy zapsány v babiččině knížce.

JIŘÍ KAHOUN
Český spisovatel, autor mnoha knížek pro děti. Po maturitě na Střední průmyslové škole pro umělecké zpracování kovů a kamenů prošel řadou zaměstnání. Své obrázky zveřejňoval v novinách a časopisech: např. Dikobraz, Mateřídouška, Vlasta. Podílel se na výstavách berounských výtvarníků a měl několik samostatných výstav. Město Beroun vydalo reprodukce jeho kreseb jako pohlednice. Podle jeho námětů a scénářů byly natočeny televizní večerníčkové seriály: první řada Příhod včelích medvídků a sedm dílů Toronto Tom, kocour z Ameriky. Psal také pohádky o dopravních prostředcích.

NAĎA KONVALINKOVÁ
Po absolutoriu DAMU působila nejprve v Divadle J. K. Tyla v Plzni, pak přešla do Městských divadel pražských. V současnosti hostuje v pražském Vinohradském divadle, divadlech Viola a Broadway. Namluvila několik večerníčků (např. Hajadla), uplatňuje se také jako moderátorka dětských televizních pořadů a patří k úspěšným dabingovým herečkám. Jednou z jejích nejznámějších filmových rolí je dívenka Květuška z filmu Adéla ještě nevečeřela, často je obsazována v pohádkách – např. Honza málem králem, Nesmrtelná teta, Kouzelný měšec nebo Lotrando a Zubejda. Coby patronka nadačního fondu Rozum a cit se rozhodla spojit svou tvář a osobnost s podporou pěstounských rodin.

Nahrávka vznikla podle knihy Jiřího Kahouna Knížkový pejsek, vydané nakladatelstvím Knižní klub v roce 2012. Text copyright © Jiří Kahoun, 2012. Čte Naďa Konvalinková. Režie, zvuk Pavel Štěpánek. Hudba Jan Šikl. Technická redakce Klára Melicharová. Ilustrace © Jiří Kahoun. Design a úprava obalu pro CD Natalie Oweyssi. Odpovědný redaktor Vojtěch Machálek. Vydalo Tympanum, s. r. o., 2022.

více

Jak poslouchat audioknihy nejpohodlněji?


O2 Knihovna
V aplikaci O2 Knihovna
• bez registrace
• na telefonu i tabletu
Stáhnout zdarma
Výchozí pozadí stránky
Pozadí stránky
Výchozí pozadí stránky
Pozadí stránky