Obálka audioknihy Richardovy živé hračky

Interpret: Jiří Wittek
Vydavatel: Čti mi!
Vydáno: 2022

Berlín, polovina 19. století. Richard Steinberg je ženami obletovaný a výstřední vynálezce. Pod dohledem má jak většinu technického pokroku ve městě, tak také životy lidí kolem sebe. Jednoho dne zachrání z hořícího domu Michaela Denatierra – mladého, přitažlivého cizince, toho času v nemilosti lichvářů. Mladík je okouzlen Steinbergovými služebnými i vynálezcem samotným a přijímá nabídku práce v jeho věhlasné dílně. Ve snaze uniknout pronásledovatelům a nalézt pravdu o pohřešovaném otci se však zaplétá do nebezpečné hry. Hry, jíž lascivní orgie, intriky i vraždy prostupují jako opium pohárem absintu… „Jak až daleko jsme schopni zajít, když dovoleno je naprosto vše?“

KRISTINA HAIDINGEROVÁ
Kristina Haidingerová (*19.2.1980, Příbram) píše od školy, mezi její další koníčky patří ilustrace, grafika, četba, filmy, a hlavně metalová hudba. V r. 2014 jí vyšel první román „Ti nepohřbení“, doprovázený vlastní videoupoutávkou, ilustracemi i několika samostatnými povídkami. V roce 2016 vydala erotické drama z Berlína předminulého století s názvem „Richardovy živé hračky,“ úspěšně představený na festivalu ErotiCon nebo na Erotickém veletrhu. V r. 2019 vyšel druhý román ze světa Violetů – Nepohřbených s názvem „Děti Raumy“. Kristina ilustrovala několik knih a povídek, články přispěla do magazínů Děti noci, Vanili.cz nebo Howard. Od r. 2015 organizuje festival HorrorCon a jeho přidružené akce, je také jednou z editorek jeho knižní řady (v r. 2021 vyšla zatím největší antologie s názvem „České temno“).

Audiokniha Richardovy živé hračky. Autorka Kristina Haidingerová, čte Jiří Wittek.