Obálka audioknihy Blondi

Interpret: Jiří Dvořák
Vydavatel: AudioBerg
Vydáno: 2013

Druhá audiokniha úspěšného českého autora Dalibora Fundy, který se ve svých povídkách navrací do atmosféry protektorátních Čech a meziválečných Sudet, čerpá z autentických vzpomínek dobových protagonistů.
Příběh o nečistokrevném vlčákovi, který byl věnován Adolfu Hitlerovi, a jeho osudech na jevišti druhé světové války, je podobenstvím o odlišnosti, fanatismu a lidské zaslepenosti.
Blondi je součástí povídkového cyklu „Gutta Schreibt“, který právě vychází knižně v nakladatelství Novela bohemica.

Osoby a obsazení:
Vypravěč - Jan Hartl
Otec - Jiří Dvořák
Matka - Tereza Bebarová
Jindra - Sebastian Baalbaki
Johana - Pavlína Hrachovcová
Bachmann - Miroslav Táborský
Bachmannová - Petra Špalková
Valčík - Michal Pavlata
Voják - Vladimír Javorský
Hitler - Ivan Trojan
Eva Braunová - Lenka Krobotová

O autorovi
Dalibor Funda se narodil v roce 1955 nedaleko německých hranic, v oblasti dřívějších Sudet. Po ukončení vysokoškolského studia v Praze se věnoval profesi architekta, kterou později opustil a začal působit v oblasti reklamy a médií. Jeho literární tvorba a setkání s výtvarníkem Borisem Jirků vyústily v roce 2010 ve vydání povídkové prvotiny Poslední promítač ze Sudet.
Dalibor Funda se věnuje rovněž užitému umění a designu formou tvorby uměleckých artefaktů a jejich následnému prodeji prostřednictvím galerií. Povídky z obou autorových děl si můžete nyní vychutnat i v podobě mluveného slova.

Blondi - audiokniha obsahuje příběh vlčáka Blondiho, věnovaného Adolfu Hitlerovi. Autorem je Dalibor Funda, čtou Jiří Dvořák, Jan Hartl, Ivan Trojan a další.