Obálka audioknihy Pod jezevčí skálou

Interpret: Vlastimil Brodský
Vydavatel: Supraphon
Vydáno: 2016

V roce 1990 nahrál Supraphon povídku Josefa Pohla Pod jezevčí skálou, v roce 1996 ji vydal Bonton na audio kazetě 71 0401-4 - nahrávka nyní vychází poprvé digitálně.

Krásná šumavská příroda rámuje dobrodružný příběh pražského kluka prožitý u dědy na hájence uprostřed šumavských lesů.
Hajný Straka žije sám a svého vnuka Vaška vůbec nezná, protože se synem, Vaškovým tatínkem, se kdysi rozešel ve zlém. Ani se mu nechce o vnuka se starat, jeho nelibost je ale pomalu obrušována Vaškovým zájmem o přírodu a zvěř a jeho bezprostředností.
Straka bere Vaška na své pochůzky, ukazuje mu les a krásy zimní Šumavy. Nejvíce je ale sblíží snaha zachránit Strakova jezevčíka, který při stopování lišky narazí na jezevce, pronásleduje jej do nory, kde mu jezevec zatarasí zpáteční cestu, aby jej zahubil.

Pod jezevčí skálou - audiokniha obsahuje povídku Josefa Pohla. Účinkují Vlastimil Brodský, Jana Drbohlavová, Ladislav Mrkvička, Tomáš Töpfer, Jakub Zdeněk.