Bylo nás pět

Délka: 4 h 41 min
Interpret: František Filipovský
Vydavatel: Supraphon
Vydáno: 2011
Typ souboru: MP3
Velikost: 264 MB

Bylo nás pět - nejznámější, vlídný a úsměvný román Karla Poláčka je vzpomínkou na dětství, psaný v okamžicích autorovy velké životní krize před odchodem do transportu. Audioknihu čte František Filipovský.

Historická nahrávka z roku 1955 a 1966 vychází teprve nyní kompletní a nahradí dosud publikovanou zkrácenou zvukovou verzi.
Hrdina příběhu, malý Péťa Bajza, vypráví jakoby deníkově své zážitky z klukovských her a dobrodružství se spoustou detailů ze života malého města. Do hovorového jazyka vkládá spisovné výrazy i obraty z brakové literatury v nesmírně vtipné a mistrné slovní symbióze. Kniha patří k vrcholům české humoristické literatury také díky geniálně odpozorovaným komickým detailům. Interpretace Františka Filipovského je již přes půl století legendou a znovu oslovuje další generace. Herec ve své stylizaci do dítěte zůstává současně dospělým, nekarikuje, ale obě polohy povyšuje v cosi jedinečného.
Známá a populární televizní verze románu svou vizualizací nekonkuruje nepřekonatelné kvalitě Filipovského četby. Snad všichni, děti i dospělí, proto znají Péťovy kamarády Tondu Bejvala, Čeňka Jirsáka, Édu Kemlinka a Pepka Zilvara z chudobince a řadu dalších humorných postaviček z Rychnova nad Kněžnou, rodiště Karla Poláčka. V tomto rozšířeném kompletu uslyšíme tedy nezkráceně vše o hoších,kteří spolu mluví, o cirkusu, cestě do Indie, návštěvě u maharádži i svatbě s princeznou… . Slavný humoristický román v neméně slavné, nyní kompletní, zvukové podobě!

Obsah:
1. My hoši, co spolu mluvíme
2. Bitva s Habrováky
3. Koupání u rybníka Klobouku
4. Konec školního roku
5. Spolek pro cestu do Itálie
6. Antonín Bejval a vosí hnízdo
7. Pročež jsem nyní velice hodný
8. Podzim
9. Kristýna Rampepurda
10. Otakárek Soumar
11. Vánoce
12. Postrašený pan Fajst
13. Biograf
14. Velká voda
15. Cirkus
16. Nemoc
17. Slon Jumbo a červená čepička
18. Cesta do Indie
19. Návštěva u maharadži
20. Svatba Pepka Zilvara
21. Uzdravení

Knižní předloha k této audioknize k zakoupení na www.KNIHCENTRUM.cz

více

Jak poslouchat audioknihy nejpohodlněji?


V aplikaci O2 Knihovna
• bez registrace
• na telefonu i tabletu
Stáhnout zdarma