Obálka audioknihy Mikeš

Interpret: Lubomír Lipský
Vydavatel: Supraphon
Vydáno: 2011

Známá pohádková knížka malíře Josefa Lady ožívá v dramatizaci i vyprávění na této audioknize. Dozvíme se, jak Pepík Ševců naučil kocoura Mikeše mluvit lidskou řečí, jak Mikeš pak naučil mluvit i své kamarády Pašíka a kozla Bobeše a co všechno spolu prožívali. Mikeš šel dokonce do školy a naučil se trochu i číst. Kvůli rozbitému krajáči se smetanou však nakonec odešel Mikeš do světa k cirkusu Kludský, ale po čase se s velkou slávou a novým krajáčem vrátil zpátky ke svým přátelům.
O příbězích tohoto zvláštního kocourka se dozvíme z několika dramatizovaných kapitol, propojených vyprávěním.
Mikeše mluví Jaroslav Kepka, Pepíka Ševců Otakar Brousek ml., Pašíka Oldřich Musil, vypravěči jsou Olřich Lipský a Naďa Gajerová. Proslulý animovaný večerníček o Mikešovi připomene hudba Miloše Vacka.

Obsah:
1. Jak Mikeš a Pašík byli spolu na pouti
2. Jak šel Pepík Ševců s Mikešem na hrušky
3. Kocour Mikeš
1. Jak byl Mikeš ve škole
2. Mikeš se ztratil
3. O mrňousku Nácíčkovi
4. Přišlo psaní
5. Přípravy k slavnému uvítání
6. Mikeš už je doma!
7. Jak Mikeš naděloval

Mikeš - mluvící kocourek Mikeš Josefa Lady je oblíbený u desítek generací dětí. Na této audioknize jeho příběhy vypráví Oldřich Lipský a další.