Reigns: Game of Thrones

Developer: DevolverDigital
Vydáno: 2019

Platforma: iosandroid

Hru o trůny jistě nemusíme nikomu představovat, ale znáte Reigns? I to je svým způsobem hit. Jedná se o hru podobnou seznamce Tinder (to není překlep), kde pomocí svajpů (doprava a doleva – ano a ne) rozhodujete o osudech svých poddaných. Jste totiž králem a vaším úkolem je vládnout co nejdéle.

Platilo to v jedničce, platí to i ve speciálu, který vznikl spojením se Hrou o trůny. Namísto bezejmenného panovníka ovládáte postavy ze Hry o trůny. Jona, Cersei, Tyriona nebo třeba Aryu. Příběh navazuje na konec seriálu, kdy říše čelí nebezpečí ze severu. Skvělé je, že každý hrdina má svůj vlastní příběh (některé pasáže se sice mohou opakovat, ale to hře klidně odpustíme).

Ne tak skvělé je, že hra vyžaduje opravdu dobrou znalost angličtiny. Podmínkou úspěchu je také obeznámenost se světem Hry o trůny, ale to je snad samozřejmost.

více

Tipy a triky

Cílem je vydržet na trůnu co nejdéle. Jak toho docílit? Musíte především dbát na to, abyste udrželi v rovnováze vztah k církvi, lidem, armádě a bance (ikony v horní části displeje). U každého rozhodnutí máte k dispozici ukazatel toho, které složky moci ovlivní. Nevíte však jak je ovlivní. To musíte vyvodit z logiky věci.

Je také potřeba dávat pozor na to, kam vás vede příběh. Někdy se před vaším panovníkem objeví možnost někam se vydat – cesta do neznáma je vždy riskantní a zpravidla jeho smrtí krále. Tak zbytečně neriskujte…

Zpočátku máte k dispozici jen jednoho panovníka. Další odemknete prostřednictvím příběhu. Doporučujeme tedy aspoň ze začátku nehrát na vítězství, ale navádět příběh tak, abyste potkali nové postavy. Například když vám hra nabízí možnost vydat se na sever, je dost možné, že tam potkáte Jona Sněha apod. Samozřejmě je tu jistá šance, že zemřete. Ale taková je prostě Hra o trůny a koneckonců i Reigns.

Následující informace můžou
ovlivnit zážitek z objevování hry.

Chci to vidět