Pozadí stránky
Pozadí stránky

Bezpečné a jednoduché platby na internetu s mobilní aplikací od České spořitelny
14. 10. 2019 13:19 | Patricie Kolohnátková

Bezpečné a jednoduché platby na internetu s mobilní aplikací od České spořitelny

Jestli chcete mít při platbách na internetu své osobní údaje a hlavně peníze v bezpečí, stáhněte si a aktivně používejte mobilní aplikaci George klíč od České spořitelny. Díky ní se o svůj bankovní účet už nikdy nebudete muset bát.

O zneužití údajů z platebních karet při nákupech na internetu už byly popsány stohy papíru. Abyste se online útokům, v tom horším případě vysátí vašeho konta ubránili, přišly nám, uživatelům na pomoc banky s celou řadou opatření. Tou dosud nejrozšířenější je ověření pomocí SMS. Probíhá tak, že v průběhu platby na internetu obdržíte SMS zprávu. Z té do vyznačeného pole opíšete kód, vše potvrdíte a hotovo. Jak se ale v minulosti ukázalo, ani tento druh tzv. dvoufázového ověření není bohužel neprůstřelný.

„V posledních letech se objevila řada případů, kdy se právě SMS zpráva stala při platbě na internetu slabým místem. Na vině jsou škodlivé aplikace, tzv. malwary, které si uživatelé nevědomky instalují do svých zařízení,” Filip Zeman, ředitel digitálního bankovnictví v České spořitelně. „Mnohdy ale stačí jen kliknout na odkaz v podvodné SMS zprávě a na pozadí telefonu začne probíhat instalace infikovaného softwaru,” popisuje Filip Zeman. A dodává, že takový software umí nejen skrýt potvrzovací textovou zprávu při platbách přes internet, ale také schovat a přeposílat potvrzovací zprávy.

Aby byly peníze klientů v bezpečí, začaly přední domácí bankovní domy pracovat na novém, vylepšeném bezpečnostním řešením v podobě tzv. klíčů. Jde o mobilní aplikace pro snadné a bezpečné potvrzování plateb. S vlastním řešením přišel už před nějakou dobou také lídr na našem trhu Česká spořitelna, která představila svoji aplikaci s názvem George klíč. Díky ní mají zákazníci této banky pod kontrolou veškeré platby a v případě potřeby se navíc můžou pohodlně spojit s klientským centrem České spořitelny.

Stáhněte si George klíč pro Android nebo iOS

George klíč je už víc než rok ke stažení pro operační systémy Android a iOS a je pochopitelně zdarma. Aplikace nabízí celou řadu výhod:

• bezpečné přihlašování,

• rychlé a bezpečné potvrzování plateb bez nutnosti přepisování SMS kódu,

• přihlašování a potvrzování i pomocí otisku prstu nebo rozpoznávání tváře,

• ověřené volání do klientského centra nejen z ČR, ale i ze zahraničí,

• možnost provádění plateb až do výše 5 milionů korun,

• možnost zobrazení PIN kódu k platební kartě,

• aplikace pracuje i v offline režimu.

Stáhněte si George klíč pro Android nebo iOS

Konec přepisování kódů z SMS, bezpečné platby na internetu i celá řada užitečných služeb navíc. To je George klíč od České spořitelny, který už nyní zjednodušuje život tisícům uživatelů. Jestli i vy chcete mít své peníze na účtě při online platbách v bezpečí, je tato aplikace skvělým řešením i pro vás.