Obálka audioknihy Řeka bohů III – Čaroděj

Vydáno: 2020
Série: Řeka bohů díl 3
Velikost: 1.29 GB

Ve třetím díle Řeky bohů se Wilbur Smith vrací zpět do starověkého Egypta. Z eunucha Taity, známého z prvního dílu, se mezitím stal mocný mág. Autor protentokrát popustil uzdu své fantazii a tak je příběh plný magie a kouzel. Možná bude chvilku trvat než si čtenář navyklý na tradiční dobrodružné romány zvykne na trochu neobvyklé prolínání s žánrem fantasy, ale příběh je jako vždy velmi strhující. Taita ochraňuje mladého prince Nefera, vnuka královny Lotris, kterou jistě znají čtenáři prvního dílu. Neferův otec, faraón Tamos je úkladně zavražděn lordem Najou, který usiluje o jeho trůn. Nefer se tak dostává do velkého nebezpečí a když se dozvídá pravdu o smrti svého otce, přísahá Najovi pomstu.

WILBUR SMITH
Wilbur Smith se narodil 9. ledna 1933 v Severní Rhodesii (dnešní Zambie) britským rodičům. Je autorem více než tří desítek čtivých, napínavých románů opřených o historická fakta a další reálie, je i nadále činným autorem. Afrika je jeho stálou inspirací. Do svých příběhů vkládá své srdce, ale zároveň důsledně a živě pracuje na autenticitě a každém detailu. Se svou ženou Daniele Thomasovou, která mu po tři desetiletí byla nápomocna při výzkumu a sběru materiálu a která také byla sama nadanou autorkou, vychoval dva syny a dceru. V současné době žije v Londýně, ale jeho zájem o Afriku a její divokou přírodu stále přetrvává.

Smithovy knihy lze zařadit do tří hlavních sérií, podle rodin, o kterých pojednávají, nebo časových období, do nichž je jejich děj posazen. Jsou to příběhy rodiny Courtneyů, sága Ballantyneů a romány ze starověkého Egypta. Kromě toho vydal zhruba desítku samostatných novel.

VASIL FRIDRICH
Absolvoval DAMU, během studia také účinkoval v divadelním spolku Kašpar a v divadle J. K. Tyla v Plzni. V roce 1995 se stal členem CD 94 v Divadle v Celetné. Po skončení studií získal angažmá ve Švandově divadle, v letech 2002–2005 působil ve Středočeském divadle Kladno. V současné době působí v Městských divadlech pražských. Zahrál si například ve dvoudílném televizním filmu Metanol (2018) nebo ve snímcích Hodinový manžel (2014), Kobry a užovky (2015), Teorie tygra (2016) či v seriálu Svět pod hlavou (2017).

Audiokniha Řeka bohů III – Čaroděj obsahuje třetí díl dobrodružné série, jejíž autorem je Wilbur Smith. Překlad Václav Vanduch. Čte Vasil Fridrich. Režie Miloš Vrána.

Série Řeka bohů

Obálka audioknihy Řeka bohů