Pozadí stránky
Pozadí stránky
Obálka audioknihy Řeka bohů IV - Vnitřní oko

Řeka bohů IV - Vnitřní oko

Wilbur Smith

Délka: 25 h 55 min
Interpret: Vasil Fridrich
Vydavatel: Alpress, Audiotéka
Vydáno: 2020
Série: Řeka bohů díl 4
Typ souboru: MP3
Velikost: 1.46 GB

Egypt je zasažen sérií katastrofálních pohrom, které ochromí království. Pak přichází nejděsivější rána – vyschne životodárná řeka Nil, která svými záplavami zajišťuje úrodnou půdu, a tím i obživu všemu obyvatelstvu. Ve vzdálených hlubinách Afriky, kde řeka pramení, se děje něco hrozného. Královský dvůr je zoufalý. Královna Mintaka podléhá svodům kazatele falešné bohyně Eos, který jí slibuje, že oživí její dvě zesnulé děti. Faraon Nefer vysílá Taitu, aby odhalil příčinu zkázy. Na dlouhé a nebezpečné pouti se Taitovi zjevuje dávno mrtvá královna Lostris a moudrý Taita se nechá vést jejími radami, ale přesto netuší, jak strašlivý nepřítel ve vzdálených a zcela neprozkoumaných hlubinách černého kontinentu strojí další léčku.

WILBUR SMITH
Wilbur Smith se narodil 9. ledna 1933 v Severní Rhodesii (dnešní Zambie) britským rodičům. Je autorem více než tří desítek čtivých, napínavých románů opřených o historická fakta a další reálie, je i nadále činným autorem. Afrika je jeho stálou inspirací. Do svých příběhů vkládá své srdce, ale zároveň důsledně a živě pracuje na autenticitě a každém detailu. Se svou ženou Daniele Thomasovou, která mu po tři desetiletí byla nápomocna při výzkumu a sběru materiálu a která také byla sama nadanou autorkou, vychoval dva syny a dceru. V současné době žije v Londýně, ale jeho zájem o Afriku a její divokou přírodu stále přetrvává.

Smithovy knihy lze zařadit do tří hlavních sérií, podle rodin, o kterých pojednávají, nebo časových období, do nichž je jejich děj posazen. Jsou to příběhy rodiny Courtneyů, sága Ballantyneů a romány ze starověkého Egypta. Kromě toho vydal zhruba desítku samostatných novel.

VASIL FRIDRICH
Absolvoval DAMU, během studia také účinkoval v divadelním spolku Kašpar a v divadle J. K. Tyla v Plzni. V roce 1995 se stal členem CD 94 v Divadle v Celetné. Po skončení studií získal angažmá ve Švandově divadle, v letech 2002–2005 působil ve Středočeském divadle Kladno. V současné době působí v Městských divadlech pražských. Zahrál si například ve dvoudílném televizním filmu Metanol (2018) nebo ve snímcích Hodinový manžel (2014), Kobry a užovky (2015), Teorie tygra (2016) či v seriálu Svět pod hlavou (2017).

Audiokniha Řeka bohů IV - Vnitřní oko obsahuje čtvrtý díl dobrodružné historické série Wilbura Smitha. Překlad Dalibor Míček. Čte Vasil Fridrich. Režie Miloš Vrána.

více

Série Řeka bohů

Obálka audioknihy Řeka bohů
Řeka bohů
Obálka audioknihy Řeka Bohů II – Sedmý pergamen
Řeka Bohů II – Sedmý pergamen
Obálka audioknihy Řeka bohů III – Čaroděj
Řeka bohů III – Čaroděj
Obálka audioknihy Řeka bohů IV - Vnitřní oko
Řeka bohů IV - Vnitřní oko

Jak poslouchat audioknihy nejpohodlněji?


Ikona aplikace O2 Knihovna
V aplikaci O2 Knihovna
• bez registrace
• na telefonu i tabletu
Stáhnout zdarma