Obálka audioknihy Trpaslík s kočičíma ušima

Trpaslík s kočičíma ušima

Wilhem Hauff

Délka: 10 min
Interpret: Naďa Konvalinková
Vydavatel: Česká televize
Vydáno: 2023
Série: Čtení do ouška

Příběh o Jakubovi, který chodil s mámou prodávat na trh. Jednou se tam objevila zlomyslná stařena s kočičíma ušima a špinavýma rukama. Odnesl jí nákup, za odměnu dostal polévku a usnul. Měl podivný sen o tom, jak u ní musel zůstat sloužit. Jenže to vlastně nebyl sen, ale divné kouzlo, které ho proměnilo v trpaslíka s kočičíma ušima, že ho ani vlastní máma nepoznala. Kouzelná bylina ale nakonec všechno změnila a Jakub se vrátil šťastně domů.

NAĎA KONVALINKOVÁ
Už jako studentka gymnázia hrála v dramatickém kroužku. V r. 1973 absolvovala obor herectví na pražské DAMU. V té době se prvně postavila před filmovou a televizní kameru. Nejprve působila v Divadle J. K. Tyla v Plzni, poté přešla do Městských divadel pražských. Nezapomenutelné role vytvořila ve Vinohradském divadle, divadlech Viola a Broadway.

Již od 80. let se věnuje práci pro děti a s dětmi. Natočila pro ně gramofonové desky, moderovala televizní pořad Kuřátka pro nejmenší diváky. Její podmanivý hlas je výbornou volbou právě pro dětské posluchače.

Audiokniha Trpaslík s kočičíma ušima, autor Wilhem Hauff, čte Naďa Konvalinková.

Série Čtení do ouška

Obálka audioknihy O třech dracích