Příšerné příběhy vánoční

Délka: 2 h 49 min
Interpret: Ladislav Frej
Vydavatel: Tympanum
Vydáno: 2015
Typ souboru: MP3
Velikost: 159 MB

Příšerné příběhy vánoční - audiokniha obsahuje napínavé a hrůzostrašné povídky. Autor Chris Priestley. Čte Ladislav Frej. Režie Dimitrij Dudík. Hudba Petr Mandel.

Praskající oheň v krbu, plíživé kroky křupající ve sněhu a doslova mrazivé tušení hrůzy. Ano, jsou tu tolik oblíbené Příšerné příběhy britského autora Chrise Priestleyho, u nichž mohou malí i velcí s potěšením trnout hrůzou a strachem. V sedmi vánočně laděných povídkách prodchnutých tajuplnou, strašidelnou atmosférou čeká na posluchače spousta geniálně nečekaných zvratů a samozřejmě nezbytné, hrůzu nahánějící poučení, že není radno porušovat pravidla ani psané či nepsané zákony a že zlé, zlomyslné chování je po zásluze potrestáno.

Chris Priestley (1958)
je britský spisovatel, ilustrátor, malíř a karikaturista. Už jako malý chlapec miloval komiksy a rád četl strašidelné příběhy. Čeští čtenáři už znají jeho tři soubory hororových historek: Příšerné příběhy strýce Montaguea (2007), které byly nominovány do širšího výběru prestižní literární ceny Carnegie Medal, dále Příšerné příběhy z Černé lodi (2008) a Příšerné příběhy z temného tunelu (2009). Priestley je autorem řady dalších knih pro mládež, u nichž nadšení čtenáři s potěšením trnou hrůzou a strachem. Jeho originální román Pan Krátur inspirovaný slavným Frankensteinem Mary Shelleyové vyšel ve Velké Británii v roce 2011. Jako karikaturista a kreslíř přispíval Priestley mimo jiné do britských novin The Times a The Independent. Žije v Cambridgi.

Ladislav Frej (1941)
Po absolutoriu na brněnské JAMU začínal na satirické scéně Divadla Večerní Brno, poté působil ve Východočeském divadle v Pardubicích, odkud přešel do Státního divadla v Ostravě. Od roku 1970 trvale působí v Praze – nejprve hrál v Divadle pod Palmovkou, poté následovala Městská divadla pražská a Divadlo na Vinohradech. Čtyři roky hrál i v pražském Národním divadle (1994–1998). Úspěšně spolupracuje s filmem, televizí, rozhlasem a dabingem. Největší popularitu mu přineslo ztvárnění postavy lékaře Karla Sovy v televizním seriálu Nemocnice na kraji města (1978) a jeho pokračováních (1981, 2003, 2008).

více

Série Příšerné příběhy

Jak poslouchat audioknihy nejpohodlněji?


V aplikaci O2 Knihovna
• bez registrace
• na telefonu i tabletu
Stáhnout zdarma