Pozadí stránky
Pozadí stránky
Obálka audioknihy Příšerné příběhy vánoční

Příšerné příběhy vánoční

Chris Priestley

Délka: 2 h 49 min
Interpret: Ladislav Frej
Vydavatel: Tympanum
Vydáno: 2015
Série: Příšerné příběhy
Typ souboru: MP3
Velikost: 159 MB

Praskající oheň v krbu, plíživé kroky křupající ve sněhu a doslova mrazivé tušení hrůzy. Ano, jsou tu tolik oblíbené Příšerné příběhy britského autora Chrise Priestleyho, u nichž mohou malí i velcí s potěšením trnout hrůzou a strachem. V sedmi vánočně laděných povídkách prodchnutých tajuplnou, strašidelnou atmosférou čeká na posluchače spousta geniálně nečekaných zvratů a samozřejmě nezbytné, hrůzu nahánějící poučení, že není radno porušovat pravidla ani psané či nepsané zákony a že zlé, zlomyslné chování je po zásluze potrestáno.

Chris Priestley (1958)
je britský spisovatel, ilustrátor, malíř a karikaturista. Už jako malý chlapec miloval komiksy a rád četl strašidelné příběhy. Čeští čtenáři už znají jeho tři soubory hororových historek: Příšerné příběhy strýce Montaguea (2007), které byly nominovány do širšího výběru prestižní literární ceny Carnegie Medal, dále Příšerné příběhy z Černé lodi (2008) a Příšerné příběhy z temného tunelu (2009). Priestley je autorem řady dalších knih pro mládež, u nichž nadšení čtenáři s potěšením trnou hrůzou a strachem. Jeho originální román Pan Krátur inspirovaný slavným Frankensteinem Mary Shelleyové vyšel ve Velké Británii v roce 2011. Jako karikaturista a kreslíř přispíval Priestley mimo jiné do britských novin The Times a The Independent. Žije v Cambridgi.

Ladislav Frej (1941)
Po absolutoriu na brněnské JAMU začínal na satirické scéně Divadla Večerní Brno, poté působil ve Východočeském divadle v Pardubicích, odkud přešel do Státního divadla v Ostravě. Od roku 1970 trvale působí v Praze – nejprve hrál v Divadle pod Palmovkou, poté následovala Městská divadla pražská a Divadlo na Vinohradech. Čtyři roky hrál i v pražském Národním divadle (1994–1998). Úspěšně spolupracuje s filmem, televizí, rozhlasem a dabingem. Největší popularitu mu přineslo ztvárnění postavy lékaře Karla Sovy v televizním seriálu Nemocnice na kraji města (1978) a jeho pokračováních (1981, 2003, 2008).

Příšerné příběhy vánoční - audiokniha obsahuje napínavé a hrůzostrašné povídky. Autor Chris Priestley. Čte Ladislav Frej. Režie Dimitrij Dudík. Hudba Petr Mandel.

více

Série Příšerné příběhy

Obálka audioknihy Příšerné příběhy vánoční
Příšerné příběhy vánoční

Jak poslouchat audioknihy nejpohodlněji?


Ikona aplikace O2 Knihovna
V aplikaci O2 Knihovna
• bez registrace
• na telefonu i tabletu
Stáhnout zdarma